Trwa ładowanie...
28-09-2016 11:49

Królestwo Tonga - Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z egzotycznym państwem

Królestwo Tonga leży w Polinezji na południowym Pacyfiku. Kraj składa się ze 176 wysp, spośród których zamieszkane pozostają jedynie 53. Są nazywane również "Przyjaznymi Wyspami", co ma swoje uzasadnienie - błękitne wody, średnia dzienna temperatura na poziomie 25 st. C. Niedawno Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z tym egzotycznym państwem.

Królestwo Tonga - Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z egzotycznym państwemŹródło: shutterstock.com
d68cmok
d68cmok

Królestwo Tonga leży w Polinezji na południowym Pacyfiku. W skład tego 103-tysięcznego państwa wchodzą trzy grupy wysp: Tongatapu, Haapai i Wawau. Spośród 176 wysp zamieszkane pozostają jedynie 53. Są nazywane również "przyjaznymi", choć historia pokazuje, że w przeszłości pobyt w tym miejscu mógł dla wielu skończyć się dramatycznie. Mieszkańcy tego kraju jeszcze na początku XX w. praktykowali chociażby kanibalizm. Jednak jedno nie ulega wątpliwości - w Tonga można poczuć się jak w raju. Porośnięte tropikalną roślinnością wyspy otoczone są błękitną wodą, a średnia dzienna temperatura oscyluje na poziomie 25 st. C. To również miejsce, gdzie najwcześniej na Ziemi wstaje słońce.

Niedawno Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z tym egzotycznym państwem, oddalonym o ok. 16 tys. kilometrów. W ten sposób nasz kraj obecnie utrzymuje stosunki dyplomatyczne ze wszystkimi krajami ONZ.

d68cmok

Warto wspomnieć, że w 1939 r., po agresji Niemiec na Polskę, Królestwo Tonga było jednym z pierwszych państw, które wypowiedziały Niemcom wojnę. Następnie w ramach publicznej zbiórki pieniędzy społeczeństwo tego kraju ufundowało dwa myśliwce Spitfire.

O swojej ojczyźnie opowiada Tongijczyk Salise Faivailo, który studiuje we Wrocławiu. Obejrzyj wideo i dowiedz się, w jaki sposób znalazł się w Polsce oraz jak wygląda jego ojczyzna.

wg/ir

d68cmok
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d68cmok