Trwa ładowanie...

Linie Emirates szukają pilotów w Polsce. Zarobki i bonusy przyprawiają o zawrót głowy

Mieszkanie i praca w Dubaju to marzenie niejednego. Okazję na jego spełnienie mają właśnie polscy piloci. Jedne z największych linii lotniczych na świecie szukają pracowników na to stanowisko. Wybrani szczęśliwcy usiądą za sterami samolotów na jednej z ponad 150 tras.

Linie Emirates szukają pilotów w Polsce. Zarobki i bonusy przyprawiają o zawrót głowyŹródło: Shutterstock.com, fot: Sorbis
dao4ct5
dao4ct5

Linie Emirates szukają w Polsce doświadczonych pilotów na stanowisko kapitana i pierwszego oficera. 17 marca w Warszawie odbędą się spotkania informacyjne, po których wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy.

Piloci emirackich linii pracują średnio 90 godzin w miesiącu. Przerwa pomiędzy dniami pracy zależy od wielu czynników i jest uregulowana przepisami lotniczymi. Może być więc tak, że dany pilot pracuje codziennie przez 5 dni, a kolejnych 5 dni ma wolne. Wszystko zależy m.in. od grafiku, długości lotu czy strefy czasowej.

Ile konkretnie można zarobić?

- Średnie wynagrodzenie oferowane przez Emirates kapitanom i pierwszym oficerom zależne jest od ich doświadczenia oraz tego, czy kandydat spełnia lub przekracza odpowiednie kwalifikacje ustalone przez linię. Pensje w Emirates podzielone są na dwa początkowe poziomy i obejmują 85 godzin roboczych miesięcznie – mówi Wirtualnej Polsce Karolina Karwicka odpowiedzialna za PR linii Emirates na rynku polskim. - Wszystkie pensje są wolne od podatku.

I tak, podstawowe wynagrodzenie kapitana w Emirates może wynieść nawet 47 tys. 265 dirhanów, czyli ok. 52 tys. 400 zł. Pierwszy oficer może zarobić 35 tys. 80 zł, czyli prawie 39 tys. zł. Dla porównania w Lufthansie piloci zarabiają od 25 do 80 tys. zł miesięcznie, w Locie średnio od kilku do ok. 20 tys. zł miesięcznie. Wszystko zależy od tego czy pracują na lotach krajowych, międzynarodowych czy transatlantyckich. Płaca zależy także od doświadczenia za sterami i tego w jakim samolocie się pracuje oraz na, których kierunkach się lata.

Wikimedia Commons CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: G patkar

Bonusy robią wrażenie

Zawsze, poza podstawowym wynagrodzeniem, piloci otrzymują szereg bonusów, ale te w Emirates są naprawdę kuszące. Piloci mają zagwarantowane: ubezpieczenie zdrowotne i na życie, pakiet stomatologiczny, coroczny płatny urlop w wymiarze 42 dni, zakwaterowanie w jednej z najbardziej pożądanych lokalizacji świata – Dubaju oraz usługi osobistego szofera na trasach pomiędzy domem, a miejscem pracy. Ponadto pracownicy dostają darmowe bilety na wakacje dla siebie i bliskich oraz zniżki w ponad 100 restauracjach, sklepach, hotelach i obiektach rekreacyjnych w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

dao4ct5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dao4ct5