Trwa ładowanie...
łódź
24-06-2016 11:21

Łódź - instalacje artystyczne ozdobią przestrzeń miejską

Niezwykłe rzeźby i instalacje autorstwa międzynarodowych artystów pojawią się w przestrzeni miejskiej Łodzi do końca 2016 roku. Do gigantycznych murali na miejskich budynkach mają dołączyć nietypowe obiekty artystyczne, które na stałe, bądź tymczasowo wpiszą się w krajobraz miasta.

Łódź - instalacje artystyczne ozdobią przestrzeń miejskąŹródło: Łódzkie Centrum Wydarzeń
d1834e1
d1834e1

Niezwykłe rzeźby i instalacje autorstwa międzynarodowych artystów pojawią się w przestrzeni miejskiej Łodzi do końca 2016 roku. Do gigantycznych murali na miejskich budynkach mają dołączyć nietypowe obiekty artystyczne, które na stałe, bądź tymczasowo, wpiszą się w krajobraz miasta.

Prace w ramach UNIQA Art Łódź stworzą artyści z całego świata: Etam Cru, Robert Proch, Mona Tusz, Alicia Martin, Crystal Wagner, Daniel Kaliński i Tomasz Górnicki. – Robimy krok w nowym kierunku. Chcemy pokazać mieszkańcom Łodzi i całemu światu inne formy artystyczne niż tylko obrazy na ścianach, nawet jeśli będą one tymczasowe: rzeźby, płaskorzeźby, instalacje artystyczne – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Instalacja autorstwa Alicii Martin w Madrycie _ Fot. Łódzkie Centrum Wydarzeń _

W ramach projektu ma powstać m.in.: wielkoformatowa instalacja złożona z książek, które będą „wylewać się” z budynku. Jej autorką będzie Alicia Martin z Hiszpanii, która podobne projekty realizowała już w innych miastach Europy. W ramach projektu zostanie także wyremontowany jeden ze skwerków osiedlowych, a jego alejki wypełni abstrakcyjna praca plastyczna, stworzona z żywicy epoksydowej.
ir/wg

d1834e1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1834e1