Trwa ładowanie...

Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo (BZG). Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo znajduje się w obrębie miasta Bydgoszcz, na osiedlu Szwederowo. Odległość z lotnika do centrum wynosi około 3 kilometry. Pasażerowie przybywający na terenie lotniska mogą skorzystać z baru, kawiarni, palarni i sklepu wolnocłowego. Jak dostać się do centrum miasta?

Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo (BZG). Jak dostać się do centrum miasta?Źródło: Wikimedia Commons CC0
denjp7n
denjp7n

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG) – dojazd co centrum autobusem

Po prawej stronie terminala portu lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo znajduje się przystanek autobusowy, z którego odjeżdża autobus linii 80. Kursuje on codziennie między lotniskiem a Dworcem Głównym PKP w Bydgoszczy, odjeżdża dwa razy na godzinę między 5:00 rano a 22:0 wieczorem w dni powszednie i soboty, raz o 4:40, a także raz w okolicach północy i 1:00 rano na trasie skróconej (nie licząc soboty). W niedziele linia 80 kursuje od 6:00 do 23:00.

Dostępna jest również specjalna linia autobusowa na trasie Port lotniczy Bydgoszcz-Toruń – koszt przejazdu wynosi 8 zł (normalny) lub 4 zl (ulgowy) w jedną stronę.

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG) – dojazd co centrum taksówką

Wychodząc z lotniska Bydgoszcz-Szwederowo, postój taksówek zobaczmy na wprost terminala. Taryfa dzienna wynosi 2,20 zł/km, a nocna 3,30 zł/km. Opłata za godzinę postoju taksówki to 25 zł. Dostępne są płatności kartą.

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo (BZG) – dojazd co centrum samochodem

Port lotniczy Bydgoszcz-Szwederowo leży na południu Bydgoszczy, w pobliżu trasy wylotowej w kierunku Inowrocławia. Do centrum Bydgoszczy prowadzi droga krajowa nr 5. Na lotnisku można wynająć samochody firm Bydbus, Avis, Hertz, Enterprise Rent A Car, Panek i Rentis. W bydgoskim porcie lotniczym znajdziemy dwa parkingi oraz miejsca dla niepełnosprawnych. Pierwsza godzina postoju kosztuje 6 zł, a pierwsza doba – 30 zł.

denjp7n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
denjp7n