Trwa ładowanie...
d1eb8fu

Lotnisko Cagliari Elmas (Aeroporto Cagliari Elmas) - CAG

Największe atrakcje
Lotnisko Cagliari Elmas (Aeroporto Cagliari Elmas) - CAG
Region
flickr.com
Źródło: flickr.com

Aeroporto Cagliari Elmas jest położone bardzo blisko stolicy Sardynii. Dzieli je zaledwie 7 km, czyli ok. 15 minut drogi, co sprawia, że transfer z lotniska do Calgiari jest bardzo łatwy i trwa dosłownie chwilę. Z lotniska odjeżdżają busy do miasta. Najczęściej z częstotliwością co pół godziny. Jest tutaj również postój taksówek i firma umożliwiajająca wynajem samochodów.

Lotnisko Cagliari Elmas - loty z Polski

Z Polski można dolecieć do Cagliari z lotniska Chopina w Warszawie, najczęściej z jedną przesiadką w Rzymie, ale są również możliwe połączenia bezpośrednie. W sezonie wakacyjnym także Krakowiskie lotnisko uruchamia loty do Calgiari.

Linie umożliwiające przelot to przede wszystkim Ryanair oraz Alitalia. Jeśli decydujemy się na przesiadkę w Berlinie, możemy również skorzystać z Air Berlin albo Lufthansy.

Lotnisko Cagliari Elmas - dalsza podróż

Lotnisko Cagliari jest jedynym portem lotniczym działającym na południu Sardynii. Dotrzemy stąd więc nie tylko do Cagliari, ale także Porto Pino, Vilassimius czy Costa Rei. Wszystkie te miasta leżą na wybrzeżu, mają piekne piaszczyste plaże i są wymarzonymi miejscami na urlop. Żeby tam dotrzeć, najczęściej trzeba skorzystać z połączenia kolejowego albo komunikacji autobusowej.

Lotnisko Cagliari Elmas (Aeroporto Cagliari Elmas) - CAG
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h 35 min / 28 h

Strefa czasowa

UTC±2

Waluta

euro

Przykładowe ceny

- wynajęcie samochodu na dobę 25 EUR (ok. 100 PLN)
- taksówka dla 1-3 osób z lotniska do centrum 28 EUR (ok. 119 PLN)

Godziny otwarcia

całodobowe

Orientacyjna odległość

2200 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eb8fu
d1eb8fu
d1eb8fu