Trwa ładowanie...
duqowlj

Lotnisko Frankfurt

Największe atrakcje
Lotnisko Frankfurt
Kraj
Region
Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Źródło: Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0

Lotnisko we Frankfurcie zajęło 4 miejsce w rankingu największych lotnisk świata. Od odprawy do najdalej położonego wyjścia do samolotu dzielą pasażerów aż dwa kilometry. Lepiej się nie spóźnić na samolot! O samym Frankfurcie nad Menem mówi się, że to tylko duży węzeł komunikacyjny – podobno tylko jedna trzecia jego mieszkańców ma niemieckie obywatelstwo.

Lotnisko Frankfurt nad Menem – położenie

Lotnisko Frankfurt mieści się we Frankfurcie nad Menem w regionie Badenii-Wirtembergii w Niemczech. Od Mannheim dzieli Frankfurt jedynie 40 kilometrów, więc dojedziemy stamtąd na lotnisko samochodem w pół godziny.

Lotnisko Frankfurt nad Menem – loty z Polski

Na lotnisko we Frankfurcie nad Menem można dolecieć z polskich miast: Warszawy, Krakowa,Wrocławia, Gdańska i Katowic.

Najpopularniejszym i największym lotniskiem, z którego polecimy do Frankfurtu jest Lotnisko Chopina w Warszawie. Od lotnisk awe Fraankfurcie nad Menem dzieli je dokładnie 1 077 kilometrów.

Wybierając się do Frankfurtu, za bilet zapłacimy między 120 zł (jeśli uda nam sie załapać na tanie loty lub promocję linii lotniczych) do 350 zł. Jeśli zależy nam na cenie, z pewnością warto skorzystać z promocji albo zaplanować podróż z wyprzedzeniem i zdobyć tanie bilety lotnicze - mogą kosztować już od kilkudziesięciu zł, co znacząco obniży koszty podróży

Lotnisko Frankfurt – kierunki krajowe i zagraniczne

Lotnisko Frankfurt nad Menem obsługuje loty krajowe m.in. do Mannheim, Berlina oraz Monachium. Można też polecieć z niego niemal w dowolne miejsce globu, w tym do Francji, do Wielkiej Brytanii, do Londynu czy Manchesteru.

Lotnisko Frankfurt nad Menem – transfer z lotniska do centrum

Lotnisko we Frankfurcie położone jest 12 kilometrów na południowy zachód od miasta, jednak transfer z lotniska do centrum Frankfurtu nad Menem nie sprawia problemu. Lotnisko okala dogodna siatka dróg, dlatego łatwo dojedziemy tam samochodem, autobusem, czy koleją S-Bahn, z możliwością zakupu dogodnych biletów czasowych i rodzinnych.

Samochodem najlepiej dojechać na lotnisko drogą B34, a do Terminalu 2 - A3.

Lotnisko Frankfurt nad Menem – okoliczne atrakcje

Warto zobaczyć Szchwarzwald i jego kurorty, Jezioro Bodeńskie, zamek w Heidelbergu oraz posmakować oferty kulturalnej miast jak np. w Parku Luizy w Mannheim.

Lotnisko Frankfurt nad Menem – infrastruktura

Ogrom lotniska we Frankfurcie sprawia, że na terenie portu lotniczego zorganizowano sieć tak zwanych infokiosków, gdzie zasięgniemy informacji turystycznej lokalnej i ogólnokrajowej. Każdy pasażer lotniska we Frankfurcie jest wyposażony w kartę pokładową z odpowiednim kodem kreskowym, który zeskanowany w odpowiednich punktach pokazuje nam informacje o naszym locie.

Infrastruktura Lotniska Frankfurt nad Menem jest znakomita. W infokioskach dowiemy się wszystkiego, co chcemy wiedzieć o lotnisku, gdzie co znajdziemy i ile czasu zajmie nam dotarcie w dany punkt lotniska. Na lotnisku jest 300 punktów bezpłatnego wi-fi.

Lotnisko Frankfurt
Czas lotu / jazdy samochodem

1 h 45 min / 11 h samochodem

Strefa czasowa

UTC/GMT + 2:00

Waluta

Euro

Godziny otwarcia

Całodobowe

Ceny biletów

Od 460 zł z Warszawy

Orientacyjna odległość

1 077 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duqowlj
duqowlj
duqowlj