Trwa ładowanie...

Lotnisko Frankfurt nad Menem. Jak dojechać do centrum miasta?

Lotnisko Frankfurt nad Menem obsługuje rocznie niemal 60 milionów pasażerów – nic więc dziwnego, że jest jednym z największych tego typu obiektów na świecie. Rozpiętość samych zabudowań to ponad dwa kilometry. Jak dojechać do centrum miasta? Transfer z lotniska do oddalonego o 12 kilometrów miasta odbywa się koleją S-Bahn, samochodami, taksówkami i autobusami.

Lotnisko Frankfurt nad Menem. Jak dojechać do centrum miasta?Źródło: AFP, fot: Daniel Roland
dqds9ie
dqds9ie

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem – transfer z lotniska do centrum

Lotnisko Frankfurt nad Menem w Niemczech jest jednym z największych lotnisk świata i siedzibą Lufthansy. Jest też największe w Europie. Ma trzy terminale: 1 i 3 leżą dość blisko siebie, z czego trzeci zarezerwowany jest dla pasażerów podróżujących pierwszą klasą. Transfer z lotniska Frankfurt do miasta jest regularny i doskonale zorganizowany.

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem – transfer autobusem, samochodem i taksówką

Jeśli chcemy wybrać się do centrum Frankfurtu autobusem, podróż zajmie nam około 30 minut. Bilet kupimy w automacie albo tuż przed podróżą u kierowcy. Do centrum miasta dojedziemy ze wszystkich terminali.

dqds9ie

Lotnisko we Frankfurcie jest położone 12 km na wschód od miasta. Jednak doskonale zorganizowany transport pozwoli nam na sprawne dotarcie do centrum. Wynajem samochodu? Nic trudnego – zarezerwujemy go za pośrednictwem strony internetowej lotniska Frankfurt nad Menem.

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem – transport po lotnisku

Lotnisko Frankfurt jest na tyle duże, że pomyślano o tym, aby pasażerom zapewnić transport po lotnisku.

Terminale są niezwykle duże. Na przykład terminal pierwszy (najbardziej rozbudowany i wybudowanyj jako pierwszy), jest podzielony na podstrefy A, B, C i Z. Ma aż trzy poziomy. Nadal trwają prace nad rozbudową. Z kolei terminal drugi podzielono na podstrefy E i D i zarezerwowano ten terminal dla grupy linii lotniczych Oneworld. W tak skomplikowanej infrastrukturze kursuje kolejka lotniskowa, która komfortowo i przemieści pasażerów pomiędzy terminalami w ciągu dwóch czy trzech minut. Po lotnisku kursują też autobusy.

Lotnisko we Frankfurcie nad Menem – transfer pociągiem

Kolej S-Bahn to sieć komfortowych i regularnych połączeń, którą możemy podróżować po niemal całych Niemczech. Jeżeli zależy nam na czasie, będzie to najszybszy sposób transportu do miasta. Odjazdy zorganizowano z terminala 1. Najważniejsze dla nas linie to S9 i S8. Kolejka to najtańszy transport do centrum Frankfurtu nad Menem.

dqds9ie

Czas przejazdu wynosi niecały kwadrans. Cena biletu do Frankfurtu z lotniska to około 4,1 euro, czyli przeliczając na złotówki zapłacimy nieco ponad 20 zł. Wejście z 1 terminala na stację, skąd odjeżdża kolejka, znajduje się w dobrze oznaczonych częściach A i B terminala. W centrum Frankfurtu możemy wysiąść na jednaj z trzech stacji o najdogodniejszej lokalizacji: Konstablerwache, Taunusanlage lub Hauptwache.

dqds9ie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqds9ie