Trwa ładowanie...
d1s9pyg

Lotnisko Genewa-Cointrin (GVA)

Największe atrakcje
Agencja Forum
Źródło: Agencja Forum, fot: Denis Balibouse

Lotnisko Genewa-Cointrin jest jednym z najlepiej ocenianych lotnisk w Europie. Niemal w każdej minucie samoloty startują lub lądują na płycie lotniska. Ponadto lotnisko jest zlokalizowane zaledwie 5 km od strolicy Szwajcarii – Genewy, więc transfer z Lotniska Genewa-Cointrin do cebtrum jest nadzwyczaj szybki i łatwy do zorganizowania.

Lotnisko Genewa-Cointrin – udogodnienia

Oczekujący na samolot na Lotnisku Genewa-Cointrin mogą skorzystać z wielu udogodnień, jakie administracja lotniska przygotowała dla podróżujących. Nieopodal płyty lotniska w Genewie można zaparkować samochód. Warto wiedzieć, że pierwsze 10 minut postoju jest darmowe, a po ich upływie cena parkowania wynosi 2 CHF za godzinę i 30 CHF za dobę. Chcąc uniknąć uiszczania opłat za parkowanie na Lotnisku Genewa-Cointrin, możemy skorzystać z oddalonej o 500 m Palexpo arena. Na tym parkingu pierwsze 3 godziny postoju są darmowe, wystarczy tylko odebrać bilet z kasy przed wjazdem na plac.

Na trzecim piętrze Lotniska Genewa-Cointrin znajduje się restauracja La Chef, w której można zjeść ciepły posiłek przed wejściem do samolotu i napić się kawy. Dłużący się czas oczekiwania na lot można również wykorzystać na zakupy w strefie bezcłowej, w której dostępne są drogie perfumy, biżuteria i produkty galanteryjne.

Co ciekawe na Lotnisku Genewa-Cointrin działa również budka fotograficzna, w której można naprędce wykonać zdjęcia do dokumentów albo pamiątkowe, śmieszne fotografie. Od razu można takie fotki przesłać znajomym, ponieważ lotnisko udostępnia darmowe Wi-Fi.

Lotnisko Genewa-Cointrin – transport

Między lotniskiem Genewa-Cointrin i centrum miasta kursują autokary, pociągi i taksówki. Bardzo ważnym udogodnieniem jest także hotelowy transport i darmowy, 80-minutowy bilet komunikacji miejskiej w Genewie, który można odebrać z holu bagażowego od razu po przylocie (tuż obok wejścia do lotniska ze strefy przylotów po lewej stronie)

Jak dolecieć z Polski do Genewy?

Bezpośrednio z Polski do Genewy można dolecieć tylko z Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Podróż samolotem do stolicy Szwajcarii zajmuje ok. 2 godzin. Trasę między Polską a Lotniskiem Genewa-Cointrin obsługuje kilka linii lotniczych, m.in.: LOT, Lufthansa, Swiss i Air France. Bilety można upolować już za 600 zł.

Lotnisko Genewa-Cointrin – pobliskie miasta

Jeśli planujemy dalszą podróż po Szwajcarii, a Genewa jest tylko punktem przejściowym na trasie – i tak warto dotrzeć do centralnego dworca kolejowego w mieście (Gare Cornavin). Kursują stąd pociągi do badzo wielu miast Szwacarii, można zorganizować np. jednodniowy wypad do pobliskich miast: Montreux, Chamonix i Lozanny.

d1s9pyg
Lotnisko Genewa-Cointrin (GVA)
Czas lotu / jazdy samochodem

2 h 15 min/14 h 30 min

Strefa czasowa

CEST

Waluta

frank szwajcarski (CHR)

Przykładowe ceny

– godzina postoju na parkingu: 2 CHF
– śmieszne zdjęcie z budki: 4 CHF
– luksusowa taksówka-limuzyna do centrum Genewy: od 90 CHF

Godziny otwarcia

lotnisko otwarte całodobowo

Orientacyjna odległość

1 597 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s9pyg
d1s9pyg
d1s9pyg