Trwa ładowanie...
dnwn6ci

Lotnisko Ryga. Jak się dostać do centrum miasta?

Łotwa należy do Unii Europejskiej i jest w strefie Schengen. W związku z tym łatwo można się tutaj dostać zarówno drogą powietrzną, morską, jak i lądową. Ponadro Ryga, stolica Republiki Łotewskiej, nadal pozostaje ważnym ośrodkiem handlowym i największym miastem portowym w państwie. Lotnisko Ryga położone jest zaledwie 13 km od centrum. Jak się dostać do miasta?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lotnisko Ryga no najważniejszy port lotniczy Łotwy
Lotnisko Ryga no najważniejszy port lotniczy Łotwy (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, Fot: DAVID HOLT)
dnwn6ci

Lotnisko Ryga położone jest zaledwie 13 km od centrum miasta. Dlatego transfer do centrum nie jest uciążliwy. Podróżni mogą wybierać między kilkoma opcjami transferu z Lotniska Ryga do centrum: autobusowego, samochodowego albo lotniskowego autokaru

Transfer z Lotniska Ryga do centrum – autobusy

Autobusowy transfer z Lotniska Ryga do centrum pozwala dotrzeć bezpośrednio na starówkę. Autobus obsługujący tę trasę ma numer 22 i jedzie w kierunku Abrenes iela. Jeśli od razu po przylocie zamierzamy wybrać się na spacer po starym mieście Rygi, powinniśmy wysiąść na przystanku "11. novembra krastmala" albo "Autoosta".

dnwn6ci

Transfer z Lotniska Ryga do centrum realizuje również minibus numer 241, który zawozi pasażerów na przystanek "Katedrāle".

Transfer z Lotniska Ryga do centrum – autokar lotniskowy

Goście hotelowi mogą skorzystać z transferu z Lotniska Ryga do centrum obsługiwanego przez autokar hotelowy: Airport Express. Autokar może zawieźć turystów bezpośrednio do hotelu. Jego rozkład jazdy jest zsynchronizowany z tablicą przylotów. Podróż zajmuje ok. 20 minut.

dnwn6ci

Transfer z Lotniska Ryga do centrum – taksówka

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z transferu z Lotniska Ryga do centrum oferowanego przez firmy taksówkarskie. Tuż po wyjściu z terminalu przylotów zobaczymy postój taksówek głównie z dwóch firm: Baltic Taxi i Red Cab taxies.

Transfer z Lotniska Ryga do centrum – wynajem samochodu

Jeśli chcesz stać się bardziej mobilny i wybrać się na kilkudniową wycieczkę poza miasto albo odwiedzić jedno z przepięknych miast Łotwy – powinieneś rozważyć wynajęcie samochodu.

dnwn6ci

Po przylocie do Łotwy możesz skorzystać z transferu z Lotniska Ryga do centrum za pomocą samochodu. Już na Lotnisku Ryga działa kilka firm oferujących wynajem samochód, jak: Europcar, Budget, Avis i SIXT. Szczegółowe informacje na temat wynajmu samochodu na Lotnisku Ryga są dostępne na parterze lotniska w sektorze przylotów.

Warto wiedzieć, że poza prawem jazdy do wynajmu samochodu na Lotnisku Ryga konieczne może okazać się także spełnienie innych warunków. Dla przykładu trzeba mieć co najmniej 21 lat i roczne doświadczenie w prowadzeniu samochodu, a jeśli chcesz skorzystać z niestandardowego samochodu, musisz mieć ukończone 25 lat.

Ceny benzyny w Łotwie są zbliżone do tych, jakie dominują na całym świecie. W przybliżeniu wyglądają one następująco: 95-oktanowa benzyna kosztuje 1 EUR za litr, 98-oktanowa benzyna kosztuje 1,16 EUR za litr, a ropa – ok. 1 EUR za litr.

Warto wiedzieć, że do zwiedzania Łotwy można również wynająć rower, a także łódź czy wóz kempingowy. Dla turystów o specjalnych potrzebach dostępne są również samoloty, helikoptery i balony do wynajęcia.

dnwn6ci

Podziel się opinią

Share

dnwn6ci

dnwn6ci