Trwa ładowanie...
d3xf9xw

Lotnisko Ryga - Lidosta "Rīga"

Największe atrakcje
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Międzynarodowe Lotnisko Ryga jest największym portem lotniczym w krajach bałtyckich. Największa liczba samolotów, jakie tutaj lądują pochodzi z Europy i Azji. Na Lotnisku Ryga znajdują się dwa terminale: jeden dla przylotów z państw członkowskich strefy Schengen i one dla pasażerów przylatując spoza strefy.

Lotnisko Ryga – informacje ogólne

Podróż lotnicza do Rygi z krajów Europy i Rosji nie trwa długo. Moskwa–Ryga i Sztokholm–Ryga, a także lot z Warszawy do Rygi zajmują ok. godziny. Samolot z Frankfurtu do Rygi leci niewiele mniej niż 2 godziny, a z Londynu i Paryża – niecałe trzy.

Warto wiedzieć również, że do Rygi można dopłynąć statkiem, a także skorzystać z połączeń autokarowych i podróży samochodem. Ryga ciągle zachowuje właściwości miasta handlowego, dlatego pozostaje łatwo dostępnym celem.

Lotnisko Ryga – udogodnienia

Wśród wielu udogodnień Lotniska Ryga możemy skorzystać np. z usług placówek bankowych i kantorów, zakupów strefie bezcłowej, restauracji i kawiarni. Co ciekawe, na Lotnisku Ryga działa również strefa VIP dla biznesmenów, w której mogą organizować prestiżowe spotkania. Na Lotnisku Ryga znajdziemy również miejsce do spokojnej modlitwy. Wśród innych, bardzo przydatnych udogodnień znajdziemy również punkt z dostępem do internetu i możliwością wydruku biletu oraz darmowe WiFi.

Lotnisko Ryga – transport

Lotnisko Ryga jest położone 13 kilometrów od centrum miasta i około 20 kilometrów od miasta Jūrmala. Autobus nr 22 jeździ z Lotniska Ryga do Abrenes iela. Natomiast, jeśli chcemy dostać się do starówki, powinniśmy wysiąść na przystanku „11 novembra krastmala” albo „Autoosta”. Można również wsiąść na Lotnisku Ryga do minibusa 241, który jeździ do przystanku „Katedrāle”.

Przy wyjściu z terminalu przylotów na Lotnisku Ryga można również złapać taksówkę firmy Baltic Taxi albo Red Cab Taxies. Turyści zatrzymujący się w hotelach mogą skorzystać z Airport Expressu, który zawiezie ich z Lotniska Ryga prosto do hotelu. Dużym udogodnieniem jest skorelowanie rozkładu jazdy Airport Expressu z tablicą przylotów na Lotnisku Ryga. Transfer z Lotniska Ryga do centrum trwa ok. 20 minut.

Jak dolecieć z Polski do Rygi?

Z Polski do Rygi można dolecieć bezpośrednio, korzystając z Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Inne lotniska: Wrocław, Poznań, Szczecin, Kraków, Rzeszów, Gdańsk, Katowice oferują podroż z jedną przesiadką,. Warto wiedzieć, że loty do Rygi należą do najtańszych, jakie oferuje nasz narodowy przewoźnik. Można również skorzystać z tanich linii lotniczych: WizzAir, Aeroflot, Lufthansa i Norwegian. Podróż trwa ok. godziny.

Lotnisko Ryga – inne miasta w pobliżu

Lotnisko Ryga położone jest zaledwie 6 km od centrum stolicy Łotwy, ale warto wiedzieć, że niedaleko znajduje się również miasteczko uzdrowiskowe Jūrmala, a także jezioro Babītes ezers.

d3xf9xw
Lotnisko Ryga - Lidosta "Rīga"
Czas lotu / jazdy samochodem

1 h/8 h 26 min

Strefa czasowa

UTC+02:00

Waluta

euro

Godziny otwarcia

Lotnisko Ryga jest otwarte calodobowo

Orientacyjna odległość

663 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xf9xw
d3xf9xw
d3xf9xw