Trwa ładowanie...
d1lbcdx

Lotte World Tower

Największe atrakcje
Lotte World Tower
Kraj
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Lotte World Tower uważana jest za klejnot błyszczący najjaśniej w architektonicznie koronie Korei Południowej. Wieża symbolizuje spotkanie tradycyjnego Seulu z nowoczesnym; natury i najnowszych technologii, to także dowód na nieograniczone możliwości człowieka.

Lotte World Tower – konstrukcja

Lotte World Tower wznosi się do nieba na wysokość 555 m i liczy sobie 123 piętra. Właśnie w Lotte World Tower znajduje się najwyższy punkt obserwacyjny w Korei Południowej – Seul Sky. Z tego powodu wieżowiec stanowi nie lada atrakcję turystyczną. Wewnątrz Lotte World Tower mają siedzibę najbardziej luksusowe hotele, centra rozrywki i sklepy. W zasadzie znajduje się tutaj wszystko, co jest niezbędne do nowoczesnego życia miejskiego.

Lotte World Tower – atrakcje

W Lotte World Tower znajduje się najnowocześniejszy i najbardziej luksusowy hotel w Korei Południowej – Signiel Seul. Ponadto w Lotte World Tower działa Podium, czyli rozciągająca się na wiele pięter przestrzeń, w której znajdziemy centrum opieki medycznej, sale fitness i biuro finansowe.

Wśród innych atrakcji oferowanych przez Lotte World Tower warto wymienić także najlepsze w Korei miejskie akwarium, spektakularną salę muzyczną i największy w całej Azji multiplex.

Lotte World Tower – zakupy

Miłośnicy mody i zakupoholiczki również znajdą w Lotte World Tower wiele miejsc, w których mogą dać upust zakupowej przyjemności. Znajduje się tutaj m.in. Lotte World Mall, czyli sklep z ubraniami od projektantów z całego świata. Lotte World Tower bywa z tego powodu nazywana światowym ośrodkiem mody.

Koreańczycy i turyści cenią sobie także możliwość robienia zakupów w największej w Korei Południowej strefie bezcłowej – Lotte Duty Free.

Lotte World Tower
Czas lotu / jazdy samochodem

9 h 40 min (bezpośredniego lotu)

Strefa czasowa

KST

Waluta

won południowokoreański (KRW) 1000 KRW = 3,5 PLN

Godziny otwarcia

– Godziny otwarcia są różne dla każdego obiektu w Lotte World Tower.
– Punkt widokowy Suel Sky jest dostępny dla turystów przez cały rok od 9:30 do 23:30.

Orientacyjna odległość

7 742 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lbcdx
d1lbcdx
d1lbcdx