Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
15-04-2014 13:31

Macedonia - przygoda, wolność i aktywne obcowanie z naturą

Podróżując poprzez Macedonię, natura zaskakuje w każdym momencie, oferując nieoczekiwane i zupełnie inne doznania z dala od codzienności. Kraj ten umożliwia też poznawanie go na wielu płaszczyznach. To idealne miejsce, aby aktywny tryb życia połączyć z obcowaniem z przyrodą. Jeśli pragniecie przygody oraz wzrostu adrenaliny, Macedonia jest idealnym wyborem.

Macedonia - przygoda, wolność i aktywne obcowanie z naturąŹródło: Tourismmacedonia
d3662ai
d3662ai

Raj dla paralotniarzy
Paralotniarstwo umożliwia ludziom obcowanie z naturą oraz przeobrażanie marzeń w rzeczywistość. Jest sportem, który można uprawiać zarówno rekreacyjnie, jak i brać udział w zawodach. W całej Macedonii jest bardzo rozpowszechniony. Podczas wizyty w klubach w Skopje, Prilep, Krusevo oraz Mavrovo otrzymają Państwo pełen osprzęt oraz profesjonalnych instruktorów. Góry Macedońskie nadają się do startu, a doliny i niziny zapewniają bezpieczne i komfortowe lądowanie. Region ten to niesamowite krajobrazy, które z pewnością warto zobaczyć.

Wszyscy do kajaku
Kajakarstwo jest sportem bardzo popularnym w Macedonii. Szczególnie w kanionie Matka oraz na jeziorach Ochrydzkim i Prespańskim, odnajdujemy wspaniałe miejsca, gdzie odbywają się kajakowe regaty. W Macedonii istnieją kluby kajakowe, pływające na spokojnych i dzikich wodach, realizując cele wspierania, promocji i popularyzacji sportu. Co roku, tradycyjnie, w centrum sportu i rekreacji w Matka, odbywa się spływ kajakowy z okazji święta Ilinden (Święto Świetego Eliasza). Federacja Kajakowa w Macedonii jest gospodarzem europejskich oraz bałkańskich mistrzostw kajakarskich, począwszy od projektu "Wszyscy w kajaku" mającego na celu promowanie tradycyjnego kajakarstwa jako sportu narodowego.

Niezapomniane przeżycie – nurkowanie wśród podwodnych stanowisk archeologicznych
Nurkowanie jest bardzo atrakcyjne i popularne na jeziorze Ochrydzkim. Jezioro jest prawdziwym skarbem archeologicznym, pełne endemicznych gatunków flory i fauny, takich jak gąbka okrągła, żyjąca na głębokości od 35 metrów, którą rzadko można odnaleźć gdzieś indziej. Wraz z profesjonalnymi instruktorami, każdy turysta może cieszyć się dziennymi oraz nocnymi spacerami wzdłuż podwodnych stanowisk archeologicznych w Zatoce Kości w Gradiste. Zostaniecie zaskoczeni zabytkami z neolitu, które są unikalne na Bałkanach oraz artefaktami, które można zobaczyć w muzeum.

Tradycyjny maraton pływacki na Jeziorze Ochrydzkim
W Macedonii pływanie jest szeroko rozpowszechnionym sportem rekreacyjnym oraz wyczynowym. Każdego roku, pod koniec sierpnia, elita pływacka z całego świata zbiera się w Ohridzie. Tamtejszy maraton pływacki rozpoczyna się od Cerkwi św. Nauma i biegnie wzdłuż wybrzeża do miasta portowego. Trasa wynosi ok. 30 km. Od roku 1998, Ohridzki Bieg Maratoński zarejestrowany jest w Światowym Klubie Pływackim, pod patronatem FINA – Światowej Federacji Pływackiej.

d3662ai

Wędkowanie - w harmonii z ciszą i spokojem przyrody
Rybołówstwo było i jest jednym z najbardziej popularnych sportów rekreacyjnych w Macedonii. Uprawiane jest na prawie wszystkich rzekach i jeziorach w kraju. Jeziora w Dojran, Tikves i Mavrovo, jak i rzeka Radika są najbardziej atrakcyjne i odwiedzane najczęściej. Wędkowanie za pomocą _ Mandrii _, czyli z kormoranami w ogrodzeniach z trzciny, jest najbardziej atrakcyjne, ale jednocześnie najtrudniejsze oraz charakteryzujące się najdłuższym okresem połowu. Praca z _ mandrą _ jest długim procesem, trwającym około sześciu miesięcy. Rozpoczyna się w październiku, a kończy pod koniec marca.

Podwójna przyjemność i adrenalina dla miłośników sportów wodnych
Żeglarstwo, jako dziedzina rekreacyjna oraz relaksujący sport wodny, jest również bardzo popularne w Macedonii. Lokalne kluby żeglarskie oferują możliwości pływania wśród najpiękniejszych zakątków kraju, na jeziorach w Ochrydzie i Prespa. Wielbiciele tego sportu mogą przeżyć niezapomnianą przygodę, ciesząc się zarazem przyjemnością z żeglowania i pięknem natury.

Niezwykły sposób, aby odkryć piękno Macedonii
Jazda konna umożliwia turystom ekscytującą wycieczkę górską, z dala od codziennego zgiełku miejskiego stylu życia. Doświadczenie, którego nie zapomnicie oraz widoki, które nie powtarzają się nigdzie indziej. Piękne krajobrazy Parku Narodowego Mavrovo zapierają dech w piersiach i oferują możliwość degustacji najsmaczniejszego sera z owczarni w Galicnik.

Ekscytujące doświadczenie dla fanów jaskiń
Jaskinie w Macedonii są jednymi z wielu naturalnych ukrytych skarbów, posiadających duży potencjał przyciągania turystów. W Macedonii istnieje 346 jaskiń, z których około 100 stanowi boksy. Niektóre z jaskiń mają podziemne rzeki i jeziora, oraz nacieki jaskiniowe jak stalaktyty i stalagmity. Wiele z nich stało się domem dla rzadkich podziemnych form życia, jak i dla skamieniałości prehistorycznych. Najbardziej znana oraz najgłębsza jaskinia – Vrelo - znajdująca się w kanionie Matka. Jest to układ dwóch jaskiń, z których jedna leży nad, a druga pod zbiornikiem jeziora. Sufit jaskini jest prawdziwym „deszczem stalaktytów”. Szczególnie zachwycające są "bliźniacze filary" w biało-kryształowym kolorze, które osiągają wysokość około 6 metrów. Równie interesujący jest trzymetrowy stalagmit nazywany "szyszką". Rzeczywista głębokość tej podwodnej jaskini jeszcze nie została ustalona. Wydaje się, że sięga ponad 500 metrów w głąb, dlatego niektórzy uważają, że Vrelo może być najgłębszą podwodną jaskinią w
Europie.

d3662ai

Macedonia jest cichym i pięknym górzystym krajem, w którym bardzo powszechne są piesze wędrówki. Istnieje wiele klubów turystki pieszej w całym kraju. Miejsca, które są bardzo często odwiedzane przez turystów to Sar Płanina, Jakupica i Korab. Te pasma górskie zaliczają się do najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc. Ze szczytów roztaczają się wspaniałe widoki. To również idealne miejsca, aby zrobić piękne zdjęcia.

Kolarstwo górskie jest sportem rozwijającym się na terenach Macedonii, gdzie już istnieją tysiące tras off-road. Każdy klub górski wypożycza rowery oraz organizuje regionalne wycieczki rowerowe. Najbardziej atrakcyjna jest ścieżka o długości ok. 33 kilometrów, znajdująca się na terenach Parku Narodowego Mavrovo.

Wyścigi motocyklowe w Macedonii dają prawdziwe poczucie przygody. Z okazji Dnia Niepodległości co roku organizowany jest trzydniowy zlot motocyklowy. 250 motocykli z Macedonii oraz 200 z zagranicy pokonuje trasę 1000 km.

d3662ai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3662ai