Trwa ładowanie...
d1cplw4

Magiczne Ogrody

Największe atrakcje
Magiczne Ogrody
Kraj
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Magiczne Ogrody k. Janowca w województwie lubelskim to miejsce zabaw dla dzieci w różnym wieku. Zapewniają wielogodzinną aktywną rozrywkę w duchu kreatywności i otoczeniu zieleni.

Czym są Magiczne Ogrody?

Magiczne Ogrody to pierwszy w Polsce park tematyczny przeznaczony dla rodzin z dziećmi. Mieści się w Trzciankach niedaleko Janowca (ok. 70 km od Lublina i 136 km od Warszawy) Inspiracją do stworzenia Magicznych Ogrodów był kolorowy i fascynujący świat baśni. Parkowi przyznany został Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego 2015 roku.

Magiczne Ogrody – atrakcje dla dzieci

Magiczne Ogrody są miejscem wyjętym z dziecięcej wyobraźni. Rolę przewodników pełnią tu animatorzy, którzy w przebraniach bajkowych postaci dbają o to, by małym gościom nie brakowało atrakcji. Magiczne Ogrody mają ofertę zajęć edukacyjnych dla szkół i przedszkoli. Scenariusze są tworzone z wykorzystaniem podstawy programowej, w myśli idei nauki przez zabawę. Proponowane aktywności sprzyjają integracji sensorycznej oraz interpersonalnej.

Na dzieci w Magicznych Ogrodach czekają nowoczesne place zabaw ze zjeżdżalniami, huśtawkami, karuzelami, jeżdżącymi ciuchciami i tunelami. W słoneczną pogodę do dyspozycji najmłodszych są również plaże i tratwy. Bilet wstępu upoważnia do korzystania ze wszystkich atrakcji bez dodatkowych opłat.

Na planie Magicznych Ogrodów można znaleźć:
– Smocze Gniazdo,
– Mroczysko,
– Krasnoludzką Wieżę Prób,
– Krasnoludzkie Karuzele,
– Krasnoludzkie Łodzie,
– Gród Krasnoludów,
– Wodny Świat,
– Ogród Wróżek,
– Zamek Wróżek,
– Drzewo Skrzata,
– Pergolę,
– Drzewce,
– Zagajnik,
– Różankę,
– Wodospad,
– Pole Turniejowe,
– Marchewkowe Pole,
– Kuchnię Bulwiaków.

Magiczne Ogrody są miejscem wielu ciekawych wydarzeń, które odbywają się najczęściej w okresie wakacyjnym. Organizuje się tam dwunastodniowe turnusy kolonijne. Kolonie z wróżkami i krasnoludami są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Organizatorzy zapewniają całodzienną opiekę animatorów oraz interesująco rozplanowany harmonogram zajęć.

Odwiedzający Magiczne Ogrody w weekendy mogą trafić na festiwale, festyny i turnieje, jak np. Turniej Smoczych Jeźdźców, podczas którego prezentowane są akrobatyczne popisy rycerzy na koniach.

Animatorzy zachęcają do spędzenia urodzin w Magicznych Ogrodach. W dniu urodzin (a także 5 dni po i 5 dni przed) do parku można wejść za 5 zł. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Magiczne Ogrody – gastronomia i inne udogodnienia

Magiczne Ogrody to kompleks, w którym goście mogą liczyć na komfortowe spędzenie całego dnia. Znajduje się tutaj kilka lokali gastronomicznych, gdzie nie brakuje zdrowych przekąsek i obiadów dla dzieci ani uwielbianych fast foodów. Można kupić dania z grilla oraz porcje na wagę. Kawiarnie są gratką dla rodziców, a przed lodziarniami ustawiają się kolejki małych łasuchów.

Magiczne Ogrody to miejsce przyjazne osobom niepełnosprawnym oraz rodzinom z małymi dziećmi. W restauracjach można bezpłatnie skorzystać z czajnika, mikrofali, podgrzewacza do butelek oraz krzesełka do karmienia. W toaletach są przewijaki i udogodnienia dla inwalidów poruszających się na wózkach. Przy Magicznych Ogrodach znajduje się przestronny i darmowy parking.

W sklepach z pamiątkami do nabycia są unikalne maskotki, breloczki, magnesy na lodówkę elementy bajkowych strojów, puzzle, skakanki i inne gadżety.

Magiczne Ogrody – dojazd

Do Magicznych Ogrodów dojeżdża komunikacja miejska z Janowca i Puław (linia 17). Autobusy zatrzymują się w odległości 1 kilometra od parku. Przez Trzcianki jeździ też komunikacja prywatna (linia nr 111P). Z Warszawy i z Lublina w stronę Trzcianek prowadzi droga krajowa E 372, natomiast z Radomia i z Kielc – droga E 77.

Wizytę w Magicznych Ogrodach warto połączyć ze zwiedzaniem malowniczego Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Z Kazimierza do Janowca można dopłynąć promem.

Magiczne Ogrody
Czas lotu / jazdy samochodem

50 min z Lublina, 2 h 25 min z Warszawy

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

codziennie od 10.00 do 19.00

Ceny biletów

– bilet dla małych dzieci (wzrost poniżej 100 cm) – darmowy,
– bilet urodzinowy (po okazaniu dokumentu z datą urodzenia) – 5 zł,
– bilet dla osoby z niepełnosprawnością – 5 zł,
– bilet ulgowy – 43 zł,
– bilet normalny – 52 zł,
– bilet grupowy rodzinny (3 osoby) – 126 zł,
– bilet grupowy rodzinny (4 osoby) – 169 zł.

Orientacyjna odległość

70 km z Lublina, 136 km z Warszawy

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cplw4
d1cplw4
d1cplw4