Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
24-02-2014 15:31

Majówka w Dolinie Charlotty - Giants Live 2014

„Giants Live 2014” oraz Turniej Miast Ustka – Darłowo, to atrakcje przygotowane przez Dolinę Charlotty podczas tegorocznej majówki.

Majówka w Dolinie Charlotty - Giants Live 2014Źródło: dolinacharlotty.pl
d488665
d488665

„Wszyscy znamy zawody Strongman, które przyciągają rzesze fanów sportów siłowych. Nie trzeba być jednak znawcą aby zasiąść na trybunach naszego Amfiteatru i śledzić zmagania zawodników w „Giants Live 2014”, które są niczym innym jak eliminacjami do Mistrzostw Świata Strongman!”- zaprasza na wydarzenie p. Mirosław Wawrowski-Dyrektor Zarządzający Doliną Charlotty.

Już 2 maja na ternie Amfiteatru wystąpi dwunastu najsilniejszych przedstawicieli z dziesięciu krajów, którzy zostaną wytypowani przez Głównego Dyrektora Sportów Siłowych na Świecie „Giants Live” oraz głównego sędziego na Mistrzostwach Świata Colina Bryca. W przeddzień zawodów, czyli 1 maja, zainteresowani będą mogli spotkać reprezentantów poszczególnych państw w Ustce i Darłowie.

„Giants Live” jest to cykl pięciu imprez kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata. Jedną z nich będą zawody organizowane w Polsce w Dolinie Charlotty koło Ustki. Na każdej z tych imprez wyłania się trzech najsilniejszych zawodników, którzy to z kolei otrzymują kwalifikację na Mistrzostwa Świata. Znani zawodnicy będą zmagać się w sześciu konkurencjach. Reprezentantami Polski wytypowanymi przez Federację Harlem Strongman są: Krzysztof Radzikowski, Mateusz Baron, Rafał Kobylarz i Grzegorz Szymański, a zawodnicy zza granicy: Zydrunas Saviskas (Litwa), Terry Hollands (Wielka Brytania), Dainis Zageris (Łotwa), Scott Cummine (Kanada), Jerry Pritchett (Stany Zjednoczone) oraz Andre Bjqrn Solvang (Norwegia).

Zawody przeprowadzone będą, w Amfiteatrze Doliny Charlotty, mieszczącym 10 tys. widzów.

d488665

Podczas imprezy odbędzie się efektowny pokaz kulturystyczny Marcina Jabłońskiego – Mistrza Polski w kulturystyce, który jest jednym z najokazalszych kulturystów w naszym kraju. Zawodnik zaprezentuje się w stroju średniowiecznego wojownika Conana. Występ połączony będzie z zabawą dla publiczności.

Gościć będziemy również duet akrobatyczno-cyrkowy Duo Focus. Małżonkowie, Agnieszka i Grzegorz Pajewscy, brali udział w znanym programie telewizyjnym Mam Talent, w którym prezentowali niezwykłe umiejętności w zakresie zachowania równowagi oraz siły i giętkości własnych ciał. Każdy pokaz tej pary budzi podziw i uznanie wśród widzów. Duet był wielokrotnie nagradzany. Może pochwalić się licznymi tytułami zdobytymi na arenie krajowej oraz międzynarodowej – kilkukrotni Mistrzowie Polski Juniorów i Seniorów, a także medaliści Mistrzostw Europy i Świata w akrobatyce.

Drugiego dnia majówki -3 maja, odbędzie się rodzinny Turniej Miast Ustka - Darłowo o Puchar Doliny Charlotty. Jest to show oparte na formule światowego hitu „Wipeout”, które za każdym razem przyciąga tłumy kibiców w miejscu organizacji zawodów, a przed telewizorami widzów śledzących poczynania współzawodniczących ze sobą ekip. Turniej polega na rywalizacji drużyn pokonujących trudny, pełen niespodziewanych przeszkód tor. W Turnieju Miast wezmą udział drużyny z Ustki i Darłowa. Zawodnicy sprawdzą swoją wytrzymałość i spryt, które będą nieodzownym elementem rywalizacji we wszystkich konkurencjach. Główną nagrodą jest Puchar Doliny Charlotty dla wygranej reprezentacji. Rywalizacja dostarczy tradycyjnie widzom niezapomnianych wrażeń, oraz dużą porcję śmiechu podczas zmagań, podczas licznych konkurencji. Ekstremalnych wrażeń dostarczą również zawodnicy, którzy pasjonują się sportem, uprawiając różne jego dyscypliny. Pierwszym jest akrobata rowerowy – Mistrz Europy i Vice Mistrz Świata – Marcin Bugajewski.
Bardzo utalentowany i nagradzany sportowiec, specjalista w trialu, zaprezentuje swoje umiejętności przed publicznością. Żaden fan rowerowy nie może przegapić okazji spotkania się z mistrzem, zaś miłośnicy sztuk walki będą mieli szansę podziwiać wszechstronnie uzdolnionego Arkadiusza Homańczuka. Wielokrotny mistrz Teakwondo, zawodnik Kickboxingu, Martial Arts Tricks , Akrobatyki oraz Modern Farang Mu Sul. Celem imprezy jest stworzenie atmosfery rodzinnego „pikniku”, który oferował będzie rozmaite atrakcje przygotowane dla dorosłych i te specjalnie dla dzieci, a liczne punkty gastronomiczne zaoferują odwiedzającym swoje usługi podczas całego dnia pełnego rozrywek.

Obydwie imprezy - „Giants Live” i Turniej miast Ustka – Darłowo o Puchar Doliny Charlotty -odbędą się na terenie Doliny Charlotty, a poprowadzi je znany prezenter telewizyjny Ireneusz Bieleninik.

d488665
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d488665