ycipk-3cj47h
Materiał Partnera
Wyspy

Malta najlepszą destynacją LGBT+ w Europie. Każdy może się tutaj czuć swobodnie

Malta zajęła pierwsze miejsce w europejskim rankingu najlepszych destynacji LGBT+ (Europe's Best Destinations). Maltańskie Wyspy są nie tylko najlepszym miejscem LGBT w Europie, ale także jednym z najbardziej przyjaznych na całym świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Na Malcie można znaleźć wiele miejsc dedykowanych środowisku LGBT+
Na Malcie można znaleźć wiele miejsc dedykowanych środowisku LGBT+ (Materiały prasowe)
ycipk-3cj47h

Co sprawia, że dane miejsce staje się ulubionym dla społeczności LGBT+? Najbardziej oczywistą wydaje się odpowiedź, że to obecność barów, hoteli, restauracji, plaż czy innych miejsc, w których przedstawiciele mniejszości seksualnych mogą czuć się komfortowo. Ale chodzi o coś więcej niż tylko o odpowiednią infrastrukturę. Chodzi przede wszystkim o szacunek i przyjazne nastawienie lokalnej społeczności, otwarte umysły gospodarzy, które sprawiają, że goście deklarujący inną orientację seksualną poczują się tam jak w domu, ponadto, odpowiedni, gwarantujący bezpieczeństwo system prawny. Malta ma zatem powody do dumy. Głosami internautów została wybrana najlepszą destynacją LGBT+ w Europie!
W rankingu drugie miejsce zajął Wiedeń, a trzecie Maspalomas na Wyspach Kanaryjskich. W pierwszej dziesiątce miast znalazły się także: Londyn, Paryż, Algarve, Bruksela, Porto, Drezno i Barcelona.

Na Malcie można znaleźć wiele miejsc dedykowanych środowisku LGBT+. Najbardziej znane to Michelangelo Club Lounge, Monaliza Lounge które przyciągają muzyką na żywo, występami kabaretowymi (klub gejowski Birdcage Lounge) czy karaoke (Rubies Bar dla lesbijek), hotele takie jak Dar Tal-kaptan Boutique Maison na Gozo czy AX The Palace w Sliemie.

Malta słynie także z organizacji jednej z największych parad gejowskich na świecie. Co roku we wrześniu w Valetcie odbywa się Malta Pride, przyciągająca rokrocznie dziesiątki tysięcy uczestników. Głównymi hasłami parady są miłość, życie i różnorodność.

ycipk-3cj47h

Z punktu widzenia turystów LGBT+ ważny jest także system prawny. Malta zrewolucjonizowała swoje prawodawstwo: z jednego z najmniej liberalnych krajów w Europie, w ciągu kilku ostatnich lat, znalazła się w ich czołówce. Maltańskie ustawodawstwo gwarantuje równość i takie same prawa bez względu na orientacje seksualną (np. istnieje możliwość zawierania małżeństw tej samej płci, karze podlega dyskryminacja na podstawie orientacji seksualnej). W przyszłości państwo chce dalej wzmacniać prawa wszystkich mniejszości.
Warto zwrócić uwagę, że w ciągu ostatnich 20 lat znacząco wzrósł udział osób ze środowiska LGBT+ w ruchu turystycznym- roczny udział ich wydatków na turystykę wynosi ponad 211 miliardów dolarów.

Maltańska Organizacja Turystyczna (MTA) przyznaje, że jest to ważny segment rynku turystycznego kraju. Eksperci MTA uważają, że Malta ma potencjał do dalszego rozwijania tej niszy turystycznej. Na odbywającej się w listopadzie br. na Malcie konferencji LGBTIQ ogłoszono m.in. specjalny moduł e-learningowy dla agentów turystycznych z zakresu LGBT. W nadchodzących latach MTA chce zwiększyć udział społeczności LGBT+ w ruchu turystycznym w granicach 5-10%.

ycipk-3cj47h

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Paweł Rabiej: Gej może być dobrym prezydentem

ycipk-3cj47h
ycipk-3cj47h
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne

ycipk-3cj47h