Trwa ładowanie...
18-09-2013 09:38

Meksyk - tysiące turystów uwięzionych w słynnym kurorcie

Tysiące turystów uwięzionych w popularnym kurorcie Acapulco w Meksyku. To skutek katastrofalnej powodzi wywołanej przez huragan Ingrid i tropikalny sztorm Manuel, które jednocześnie uderzyły w meksykańskie wybrzeże.

Meksyk - tysiące turystów uwięzionych w słynnym kurorcieŹródło: © Gerardo Borbolla - Fotolia.com
d18erx8
d18erx8

W wyniku zalań i osunięć ziemi zginęło co najmniej 38 osób. Podtopione zostało miejscowe lotnisko, a główne autostrady prowadzące do Acapulco zostały zablokowane przez osuwiska. Z tego powodu 60 tysięcy turystów przebywających w mieście ma problem z powrotem do domu. Uwięzieni ludzie są ewakuowani specjalnymi samolotami podstawionymi przez meksykańskie linie lotnicze.

Prawie 23 tysiące domów na obrzeżach Acapulco nie ma prądu i dostępu do wody. W samym mieście sytuacja wraca do normy - we wtorek czynna była większość hoteli, a władze otworzyły główny deptak, który wcześniej został zamknięty z powodu zalania. Ingrid i Manuel uderzyły w meksykańskie wybrzeże w ubiegły weekend, przynosząc ze sobą silny wiatr i bardzo obfite deszczu. Burze po wejściu na ląd osłabły, ale w niektórych częściach kraju wciąż obowiązuje stan pogotowia.

IAR/AP/md/ab

d18erx8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18erx8