Trwa ładowanie...
07-03-2016 10:30

Muzeum Emigracji - wyjątkowa atrakcja Gdyni

Maciej Dolega pokazał w "Dzień Dobry TVN" wnętrze Muzeum Emigracji w Gdyni. Opowiedział również o przedwojennym królu morza, czyli statku o nazwie "Batory". Jak wyglądały kajuty dla pasażerów trzeciej klasy? Dolega zdradził również kilka ciekawostek o eksponatach znajdujących się w muzeum.

Muzeum Emigracji - wyjątkowa atrakcja GdyniŹródło: pap
d2q5q1o
d2q5q1o

Pierwsze w Polsce Muzeum Emigracji zostało otwarte w maju 2015 roku w Gdyni. Siedzibą placówki jest pochodzący z 1933 r., odrestaurowany w ostatnich latach, Dworzec Morski na Nabrzeżu Francuskim, skąd tysiące Polaków przez lata opuszczało kraj na transatlantykach.

*Muzeum Emigracji w Gdyni *przybliża historię emigracji z ziem polskich od XIX wieku. Ekspozycja pokazuje różne powody opuszczania kraju w różnych okresach: od politycznych przyczyn "Wielkiej Emigracji" do ekonomicznych podczas rewolucji przemysłowej i masowe wyjazdy przełomu XIX i XX wieku. Poznać można polskie społeczności w USA i Brazylii na początku XX wieku, wyjazdy zarobkowe w II Rzeczypospolitej, dramatyczne losy Polaków podczas i po II wojnie światowej, aż po emigrację najnowszą - po 2004 roku.

PAP, IAR/ ik

d2q5q1o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q5q1o