Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
04-10-2010 14:52

Na narty na Słowację!

Miłośnicy sportów zimowych oraz ci, którzy podziwiają scenerię zaśnieżonych gór będą zafascynowani zimowym pobytem na Słowacji. Do dyspozycji narciarzy jest około 950 wyciągów oraz 63 kolejek linowych z całkowitą przepustowością ponad 500 tys. osób/godz.

Na narty na Słowację!Fot: Informacja prasowa Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce
d18s1ye
d18s1ye

Na Słowacji znajduje się 20 większych, 40 średnich i 250 mniejszych ośrodków narciarskich. Co roku poprawia i poszerza się jakość oferowanych usług, co powoduje większe zadowolenie z zimowego wypoczynku.

W sezonie narciarskim 2010/2011 ponad 100 słowackich ośrodków zimowych będzie dysponowało sztucznym naśnieżaniem na powierzchnię powyżej 600 ha i dzięki temu długość naśnieżanych tras wynosić będzie około 200 km. Sezon narciarski na Słowacji trwa od 130 do 160 dni.

Ceny dziennych karnetów narciarskich kształtować się będą w granicach od 10 do 25 EUR. Cenowo bardziej atrakcyjne są karnety wielodniowe.

d18s1ye

W ostatnich latach do turystyki na Słowacji inwestowane są potężne środki finansowe, które przeznaczone są na poprawę infrastruktury, modernizację, budowę lub rozbudowę bazy noclegowej, polepszenia warunków jazdy na nartach oraz budowę termalnych parków wodnych. Również w nadchodzącym sezonie zimowym czekają na narciarzy miłe niespodzianki w postaci nowych kolejek, wyciągów, parkingów, punktów gastronomicznych, bazy noclegowej oraz atrakcji rozrywkowych. W tym roku całkowity koszt inwestycji do modernizacji ośrodków narciarskich wynosi około 30 milionów EURO.

Poniżej przedstawiamy największe tegoroczne zimowe inwestycje na Słowacji.

  1. W sezonie zimowym 2010/2011 największą inwestycją na Słowacji jest budowa nowej 6-osobowej kolejki krzesełkowej firmy Doppelmayr w ośrodku narciarskim Tatrzańska Łomnica w Wysokich Tatrach. Nowa kolejka posiadać będzie pomarańczową osłonę zatrzaskową tzw. bańkę i podgrzewane siedzenia. Dodatkowo wyposażona będzie w nowoczesny system RPD, dzięki któremu bardziej odporna będzie na podmuchy wiatru. Dolna stacja kolejki usytuowana będzie około 250 m poniżej obecnej dolnej stacji kolei gondolowej, zaraz przy nowym parkingu.

Przepustowość nowej kolejki krzesełkowej o długości 1889 m będzie 2600 osób/godz. Czas transportu z dolnej stacji w Tatrzańskiej Łomnicy /865 m/ do górnej stacji Start /1145 m/ wynosić będzie 6,7 min. Celem inwestycji jest zwiększenie o jedną trzecią ogólnej zdolności przewozowej ośrodka i wyeliminowanie do minimum stania w kolejkach.

Dodatkowo informujemy, że kosztem około 1,12 mln. EURO w ośrodku Jasna Niskie Tatry zostanie w przyszłym sezonie zbudowany nowoczesny system sztucznego naśnieżona wzdłuż popularnej niebieskiej trasy zjazdowej „Turystyczna” o długości 2,9 km. Trasa zjazdowa „Turystyczna” jest idealna dla rodzin z dziećmi oraz początkujących narciarzy. Łączna długość sztucznie naśnieżanych tras w Jasnej tak wzrośnie do 17 km a łatwych tras /niebieskich/ będzie około 7,5 km.

d18s1ye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18s1ye