Trwa ładowanie...
d4kt87a

Słowacja

Największe atrakcje
Strefa czasowa:

UTC+1

Waluta:

euro (EUR)

Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Woskujesz narty sześć razy w roku? Znasz na pamięć polskie trasy zjazdowe i śnisz o kolejnych nieznanych drogach? Słowacja to najlepsza destynacja dla tych, którzy kochają sporty zimowe 365 dni w roku. To kraj idealny na weekendowe górskie trekkingi i poznawanie Tatr z nowej perspektywy. Ciągle nieodkryta Bratysława kusi tych, którzy mają niedosyt odwiedzania europejskich stolic. I słusznie, bo jej atrakcji nie sposób poznać w dwa dni.

Najpopularniejsze lotniska:
Bratysława (BTS), Koszyce (KSC), Poprad (TAT)
Co warto zobaczyć na Słowacji: Aquapark Tatralandia, Tatry Wysokie, Słowacki Raj, Zamek Bratysławski, Koszyce, Zamek Spiski, Zamek w Bojnicach, Zamek w Trenczynie, Gerlach, Chopok, Łomnica, Jaskinia Bielska, Pilsko, Zamek Czachtice Zamek Devin, Krasna Horka, Dobszyńska Jaskinia Lodowa, Demianowska Jaskinia Wolności, Szczyrbskie Jezioro, Orawa, Rajeckie Cieplice

Słowacja
Komunikacja

Międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane. Zielona karta" nie jest dokumentem obowiązkowym przy wjeździe samochodem na Słowację. Jednakże jako międzynarodowy dowód ubezpieczenia, może w razie wypadku znacznie ułatwić uzyskanie odszkodowania. W sytuacji braku naklejki PL" policja drogowa może nałożyć mandat. Naklejka nie jest wymagana jeżeli pojazd ma tzw. unijne tablice rejestracyjne.
Pieszy ma bezwzględnie prawo pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Obowiązuje jazda z zapiętymi pasami bezpieczeństwa (także na tylnych siedzeniach) oraz zakaz używania telefonu komórkowego przez kierowcę w trakcie jazdy.
Zawartość alkoholu w krwi kierowcy nie może przekraczać 0,00 promila. Każdy kierujący, który odmówi poddania się badaniu na zawartość alkoholu we krwi, traktowany jest jako osoba będąca pod wpływem alkoholu.
Przez cały rok obowiązuje jazda z włączonymi światłami mijania.

Czas lotu / jazdy samochodem

Gdańsk-Poprad 1h 45 min. (połączenie zimowe) połączenia na inne lotniska z min. 1 przesiadką korzystny czasowo jest przelot do pobliskiego Wiednia (65 km) i skorzystanie z shuffle busa

Orientacyjna odległość

Warszawa - Bratysława 666 km

Wiza

Możliwy wjazd bezwizowy na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

Przydatne informacje

Należy zwrócić uwagę na zasady korzystania z komunikacji miejskiej.
Bilety zniżkowe przysługują tylko uczniom słowackich szkół oraz studentom studiującym na słowackich wyższych uczelniach. Do biletów zniżkowych uprawnieni są inwalidzi posiadający stały pobyt na terenie Słowacji i posiadający stosowną słowacką legitymację. Polskie dokumenty nie są honorowane.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kt87a
d4kt87a
d4kt87a