Trwa ładowanie...

Najbrudniejsze linie lotnicze. Ranking stworzyło największe lotnisko w Europie

Port lotniczy Heathrow stworzył ranking najczystszych i najbrudniejszych linii lotniczych. Pod lupę wzięto ponad 90 przewoźników, którzy latają z londyńskiego portu.

Share
Najbrudniejsze linie lotnicze. Ranking stworzyło największe lotnisko w Europie
Źródło: Shutterstock.com
d22pubq

Położone w Londynie lotnisko Heathrow jest najbardziej ruchliwym w Europie. Obsługuje rocznie ok. 75 mln podróżnych, którzy latają stąd blisko 90 liniami lotniczymi do prawie 100 krajów świata.

W przypadku najbrudniejszej linii lotniczej, która emituje najwięcej zanieczyszczeń do atmosfery, pierwsze miejsce zajął Kuwait Airways. Na 2. miejscu, tuż za arabskim przewoźnikiem, uplasowała się linia Turkish Airlines. Jej słaba pozycja może zaskakiwać, ponieważ wielokrotnie zdobywała nagrody za wysoką jakość usług. 3. miejsce przyznano saudyjskim narodowym liniom lotniczym Saudia. Kolejne na liście są: El Al., Aeroflot (loty długodystansowe), Turkish Airlines (loty krótkodystansowe), Pakistan International Airlines, Air China, Middle East Airlines (loty długodystansowe) i Jet Airways.

Lotnisko oczywiście przedstawiło też, które linie w ocenie jego pracowników są najczystsze i najcichsze. Na podium znalazły się: Air India, Qantas Airways oraz Aer Lingus. Za nimi są: British Airways (loty krótkodystansowe), SAS, Delta Air Lines, Finnair, American Airlines, Emirates oraz Iberia.

d22pubq

Warto wspomnieć, że lotnisko Heathrow od lat walczy z hałasem, na który skarżą się osoby mieszkające w pobliżu portu. Najgłośniejsze linie lotnicze mogą spodziewać się nawet trzykrotnego wzrostu opłat za lądowanie.

Zobacz też: Efektowny widok z kokpitu lądującego samolotu

d22pubq

Podziel się opinią

Share
d22pubq
d22pubq