Najlepszy produkt turystyczny Polski - województwa północne
Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych. Prezentujemy tegorocznych kandydatów.
Wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną wybierzmy najatrakcyjniejszy, nowatorski i najbardziej przyjazny turystom produkt, który będzie stanowił gwarancję przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych. Prezentujemy tegorocznych kandydatów.
*FETA *to ważny punkt na kulturalnej mapie Polski. Choć odbywa się Gdańsku, skupia uwagę widowni całego kraju oraz miłośników teatru spoza Polski. Wypełnia lukę między elitarnymi wydarzeniami teatralnymi a masowymi festiwalami muzycznymi. FETA poprzez język teatru ulicznego dociera do wyobraźni widzów w każdym wieku - wzrusza i zadziwia każdego, kto się na nią natknie.
Od początku istnienia (1997 r.) festiwal koncentruje się na prezentacji teatru ulicznego i plenerowego. Od 2009 r. jego program jest determinowany przestrzenią, w której się odbywa, co dla organizatorów stanowi każdego roku nowe wyzwanie. ""Najpełniej wykorzystać zastany krajobraz i dopełnić go walorem teatralnym"" - oto nasze zadanie.
Więcej na: www.feta.pl
W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 2% głosów internautów.
Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu
Turnieje rycerskie organizowane są na Zamku Golubskim od 37. lat i są najstarszą imprezą tego rodzaju w Polsce. Stanowią oryginalny pomysł kasztelana Zygmunta Kwiatkowskiego - wieloletniego dyrektora Zamku Golubskiego i służą szeroko rozumianej popularyzacji historii, ale także promocji regionu. W ramach trzydniowej imprezy odbywa się szereg konkurencji, przede wszystkim różne kategorie turniejów konnych, ale także pokazy kaskaderskie, spektakle historyczne, konkursy dla gości, warsztaty dla dzieci, koncerty itd. Wśród publiczności dominują rodziny z dziećmi. Turniej odbywa się przy Zamku Golubskim, będącym obiektem muzealnym oraz turystycznym wyposażonym w miejsca noclegowe i restaurację.
Więcej na: www.zamekgolub.pl
W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 9% głosów internautów.
Jarmark Cysterski w Pelplinie
Jarmark Cysterski w Pelplinie jest imprezą plenerową, odbywającą się zawsze w trzeci weekend września, od 13 lat, na terenie dawnego opactwa cysterskiego w Pelplinie. Produkt zawiera w sobie kilka mniejszym imprez o charakterze naukowym, edukacyjnym, artystycznym, sportowo-rekreacyjnym i plenerowym:
- konferencja naukowa o profilu historyczno - kulturowym i turystycznym lub study-tour;
- warsztaty edukacyjne i współzawodnictwo sportowe oraz inscenizacje historyczne młodzieży szkół ponadgimnazjalnych;
- przegląd zespołów muzyki dawnej; inscenizacje historyczne z dziejów dawnego opactwa;
- rozgrywki o charakterze turniejów rycerskich i plebejskich;
- gry petanqe;
- barwny, historyczny przemarsz przez miasto;
- tematyczna biesiada historyczna;
- prezentacje rzemiosł dawnych;
- rajd rowerowy i spływ kajakowy.
Więcej na: www.informacja.pelplin.com W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 15% głosów internautów.
Marina Kamień Pomorski sp. z o.o.
Nowoczesna marina na 240 miejsc postojowych oraz zmodernizowana stara przystań jachtowa na 30 miejsc postojowych, będąca jednocześnie zapleczem technicznym dla nowego portu została uroczyście otwarta 9 czerwca 2012 roku. Jest to największa inwestycja w powojennych dziejach Kamienia Pomorskiego, to również największy port jachtowy w rejonie Zalewu Szczecińskiego i jeden z największych w rejonie polskiego wybrzeża Bałtyku. Jego lokalizacja umożliwia prowadzenie mariny macierzystej, przystosowanej do postoju jachtów przez cały sezon a także do zimowania w hangarach i na placu. Obiekt dysponuje wypożyczalnią sprzętu rekreacyjnego, warsztatem szkutniczo-mechanicznym, Posiada pełne, nowoczesne zaplecze socjalne (toalety, natryski, pralnię z suszarnią, kuchnię, sklep żeglarski,) oraz techniczne.
Więcej na: www.marinakamienpomorski.pl
W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 2% głosów internautów.
Zachodniopomorski Szlak Żeglarski
Zachodniopomorski Szlak Żeglarski jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na nowoczesną infrastrukturę turystyki wodnej. Jest to sieć portów i przystani jachtowych w rejonie Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego, Jeziora Dąbie i ujścia Odry. Rejon ten ma unikalne w skali Europy zalety śródlądowego zbiornika, o ogromnym potencjale rozwojowym, którego eksploatacja możliwa jest bez degradującej ingerencji w środowisko. W ramach projektu zostały wybudowane nowe oraz zmodernizowane zostały już istniejące mariny. Porty te tworzą najważniejsze centra jachtowe, zaś odległości miedzy nimi nie przekraczają 20-30 mil morskich (czyli kilku godzin spokojnej żeglugi). Grupa docelowa: żeglarze krajowi (rezydenci i tranzytowi), żeglarze zagraniczni (rezydenci i tranzytowi), podmioty gospodarcze (kluby żeglarskie).
Więcej na: www.marinas.pl
W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 4% głosów internautów.
Park Solankowy w Inowrocławiu
Park Solankowy w Inowrocławiu położony w strefie uzdrowiskowej to cel wyjazdów turystycznych dla mieszkańców regionu, a dla kuracjuszy idealne miejsce relaksu. Sprzyja rozwojowi turystyki, umożliwia korzystanie z walorów przyrodniczych, pozwala atrakcyjnie spędzić czas. Są tu wszystkie obiekty uzdrowiskowe, sanatoria, spa i atrakcje turystyczne: tężnia solankowa, pijalnie wód, w tym z własnych źródeł, palmiarnia, muszla koncertowa, kafejki i tereny rekreacyjne, m.in. korty tenisowe, park linowy, siłownia plenerowa. Solanki słyną z mikroklimatu, bogatej roślinności, w tym Ogrodów Papieskich i zapachowych, stawów i pomników, m.in. ławeczki gen. Wł. Sikorskiego, częstego bywalca, i jedynego w kraju pomnika teściowej. W alei dębów znakomici goście sadzą drzewa, a w muszli koncertowej i przy tężni organizowane są koncerty.
Więcej na: www.inowroclaw.pl
W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 33% głosów internautów.
Basteja w Stargardzie Szczecińskim
Basteja jest zabytkowym obiektem wchodzącym w skład obwarowań miejskich, wpisanym na listę "Pomnik Historii". Od lat 80. XX wieku znajduje się pod opieką Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie. W 2013 roku została wyremontowana i przebudowana na potrzeby nowej, multimedialnej wystawy pt. ""Stargard - miejsce z historią. Stargard od czasów późnego średniowiecza do lat 20. XX w"". W Bastei jest ponad 300 eksponatów, a także ekrany dotykowe, monitory z projekcjami, animowane grafiki, hologram kogi - statku Hanzy, semisfera przedstawiająca kulę ziemską oraz inne rozwiązania prezentujące historię miasta i Pomorza. Oprócz wystawy w Bastei znajduje się salka edukacyjna wyposażona w projektor, miniwykop archeologiczny, a także hurdycja-taras spacerowy na murze obronnym z widokiem na Stare Miasto."
Więcej na: www.muzeum-stargard.pl
W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 1% głosów internautów.
JuraPark Solec
Głównym celem działalności JuraParku Solec jest propagowanie wiedzy z zakresu paleontologii, ale również dostarczenie rozrywki turystom w różnym wieku. Główne atrakcje:
- ścieżka dydaktyczna - ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt,
- Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha, w którym znajduje się największa w Polsce kolekcja skamieniałości i minerałów z całego świata,
- Ogród Zimowy w którym zwiedzający mają możliwość podziwiania wielu reliktowych roślin,
- Kino Emocji Cinema 5D,
- Park Rozrywki,
- plac zabaw,
- sale multimedialne do prowadzenia wykładów i konferencji,
- Restauracja Jaskiniowa.
Grupa docelowa: grupy szkolne, rodziny z dziećmi. Infrastruktura: gastronomia, restauracja, obok JuraParku hotel MOSiR.
Więcej na: www.juraparksolec.pl
W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 2% głosów internautów.
Linia turystyczna ekologicznych busów Eco-Line
Linia turystyczna Eco-Line ma na celu popularyzowanie świadomego ekologicznie, wygodnego i ciekawego sposobu na zwiedzanie miasta, przedstawiając turystom najciekawsze miejsca i historie Sopotu oraz jego mieszkańców za pośrednictwem nagrań lektorskich puszczanych na pokładzie elektrycznych busów. Kursują one na regularnej trasie z przystankami umożliwiającymi dogłębne poznanie atrakcji turystycznych miasta. Możliwe jest wysiadanie i wsiadanie na dowolnym przystanku przez cały dzień po zakupie odpowiedniego biletu.
Grupy docelowe to:
- turyści polscy i zagraniczni odwiedzający Sopot (wielojęzyczne audycje)
- mieszkańcy pobliskich miejscowości zainteresowani nowymi możliwościami i sposobami zwiedzania Sopotu, zdobywaniem wiedzy w zakresie historii kurortu jak i przemieszczania się w jego zasięgu.
Więcej na: www.ecolinesopot.pl
W pierwszej turze plebiscytu produkt zdobył 2% głosów internautów.