Trwa ładowanie...
d3qdky1

Najtańsze i najdroższe miasta na romantyczny weekend w Europie

Jak podaje portal Traveldailynews, Budapeszt jest najtańszym kierunkiem na romantyczny wypad na Starym Kontynencie. Pod uwagę wzięto cenę lotu, hotelu, kolacji oraz kwiatów i czekoladek.
Share
Najtańsze i najdroższe miasta na romantyczny weekend w Europie
Źródło: Dorottya Mathe - Shutterstock
d3qdky1

Jak podaje portal Traveldailynews, Budapeszt jest najtańszym miastem na romantyczny wypad na Starym Kontynencie. Pod uwagę wzięto cenę lotu, hotelu, kolacji dla dwóch osób oraz kwiatów i czekoladek.

Ranking został przygotowany przez ekspertów ze Skyscannera i eHarmony.co.uk. Pod uwagę wzięli oni 20 największych europejskich miast pod względem ludności. Na wyniki duży wpływ miały ceny lotów - dzięki temu np. dużo droższa Bruksela znalazła się wyżej niż tani Bukareszt.

Poznaj 10 najtańszych miast:

d3qdky1

1. Budapeszt
2. Warszawa
3. Bruksela
4. Birmingham
5. Berlin
6. Praga
7. Madryt
8. Bukareszt
9. Hamburg
10. Rzym

Nazywany Perłą Dunaju Budapeszt jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast Europy. To prawdziwa wizytówka Węgier na świecie od ponad stu lat. Jeszcze do XIX wieku po obu stronach Dunaju były osobne miasta - Buda i Peszt. Połączone efektownymi mostami stały się jednym organizmem. Budynek Parlamentu, Wzgórze Gelerta, Baszta Rybacka, Wyspa Małgorzaty i Most Łańcuchowy to dopiero początek długiej listy atrakcji.

Jakie miasta są za to najdroższe? Oto pierwsza piątka wg Skyscannera i eHarmony.co.uk (tutaj też widać ogromny wpływ ceny lotu - na miejscu w Sofii jest dużo taniej niż w pozostałych miastach z listy):

1. Sofia
2. Wiedeń
3. Monachium
4. Mediolan
5. Neapol

d3qdky1

Podziel się opinią

Share
d3qdky1
d3qdky1