Trwa ładowanie...
01-07-2015 09:07

Najtańsze i najdroższe miasta na romantyczny weekend w Europie

Jak podaje portal Traveldailynews, Budapeszt jest najtańszym kierunkiem na romantyczny wypad na Starym Kontynencie. Pod uwagę wzięto cenę lotu, hotelu, kolacji oraz kwiatów i czekoladek.

Najtańsze i najdroższe miasta na romantyczny weekend w EuropieŹródło: Dorottya Mathe - Shutterstock
d3662ai
d3662ai

Jak podaje portal Traveldailynews, Budapeszt jest najtańszym miastem na romantyczny wypad na Starym Kontynencie. Pod uwagę wzięto cenę lotu, hotelu, kolacji dla dwóch osób oraz kwiatów i czekoladek.

Ranking został przygotowany przez ekspertów ze Skyscannera i eHarmony.co.uk. Pod uwagę wzięli oni 20 największych europejskich miast pod względem ludności. Na wyniki duży wpływ miały ceny lotów - dzięki temu np. dużo droższa Bruksela znalazła się wyżej niż tani Bukareszt.

Poznaj 10 najtańszych miast:

 1. Budapeszt
 2. Warszawa
 3. Bruksela
 4. Birmingham
 5. Berlin
 6. Praga
 7. Madryt
 8. Bukareszt
 9. Hamburg
 10. Rzym

Nazywany Perłą Dunaju Budapeszt jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast Europy. To prawdziwa wizytówka Węgier na świecie od ponad stu lat. Jeszcze do XIX wieku po obu stronach Dunaju były osobne miasta - Buda i Peszt. Połączone efektownymi mostami stały się jednym organizmem. Budynek Parlamentu, Wzgórze Gelerta, Baszta Rybacka, Wyspa Małgorzaty i Most Łańcuchowy to dopiero początek długiej listy atrakcji.

d3662ai

Jakie miasta są za to najdroższe? Oto pierwsza piątka wg Skyscannera i eHarmony.co.uk (tutaj też widać ogromny wpływ ceny lotu - na miejscu w Sofii jest dużo taniej niż w pozostałych miastach z listy):

 1. Sofia
 2. Wiedeń
 3. Monachium
 4. Mediolan
 5. Neapol
d3662ai
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3662ai