Trwa ładowanie...

Najwyższy Mega Coaster w Europie powstał w Polsce!

14 lipca 2018 to data, która zapisała się w historii europejskich parków rozrywki! HYPERION, to nazwa nowego najwyższego i najszybszego Mega Coastera w Europie, zlokalizowanego w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Share
Najwyższy Mega Coaster w Europie powstał w Polsce!Źródło: Materiały prasowe
d2nvdiw

Kategoria Mega Coaster lub inaczej Hyper Coaster zawiera konstrukcje mieszczące się w wysokości pomiędzy 61 a 91 m. Budowa Mega Coastera Hyperion rozpoczęła się w październiku 2017 roku, a jego premiera odbyła się 14 lipca 2018. W budowę zaangażowanych było kilkaset osób pracujących 6 dni w tygodniu w systemie dwuzmianowym. To zespół wyspecjalizowanych budowlańców, inżynierów, a także konstruktorów ze szwajcarskiej firmy Intamin, budującej najwyższe konstrukcje Roller Coasterów na świecie, natomiast sama konstrukcja powstawała w kilku europejskich fabrykach m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Chorwacji i Słowacji.

Doznania z jazdy Mega Coasterem Hyperion są równie imponujące, co jego parametry. Spadek przy pierwszym zjeździe to 80 metrów przy 85 stopniowym nachyleniu toru, kończy się on wjazdem do ogromnego tunelu. Sama wysokość konstrukcji to 77 metry, a Roller Coaster rozpędza się do 142 km/h po torze o długości 1450 metrów. Dodatkowo na amatorów mocnych wrażeń czekają efekty wodne, liczne zwroty oraz maksymalna szybkość przy zakrętach i pikowaniu w dół. Nie zabraknie także fascynujących dodatnich i ujemnych przeciążeń oraz gigantycznej prędkość przy wyjazdach na wzniesienia. Dla lubiących szybować w chmurach producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne, obrotowe nachylenie toru i podwójne zakręty. W tej instalacji zaprojektowane zostały 2 wagony po 28 miejsc, tak by maksymalnie zwiększyć przepustowość atrakcji.

materiay prasowe
Źródło: materiay prasowe

Wchodząc na stację* HYPER NOVI STATION,* goście Energylandii będą mogli zobaczyć rozbudowaną tematyzację. Wnętrza zaprojektowano tak, by przypominały opuszczoną stacje kosmiczną. Z każdym krokiem uczestnik tej zabawy odkrywa liczne animacje, a rozlokowane na kilku poziomach ekrany multimedialne pozwalają poczuć się jak uczestnik wyprawy kosmicznej.

d2nvdiw

"Ekipa kosmonautów wyrusza w misję badawczą do odległego księżyca Saturna- Hyperion. Gdzieś w odległym kosmosie statek "Hyperion_1" napotyka na czarną dziurę i nieoczekiwanie zostaje wciągnięty w tunel czasoprzestrzenny. Załoga po przebyciu podróży w czasie odkrywa zupełnie inny wszechświat i nową, bliźniaczą do Ziemi planetę o nazwie Hyper Novi...”

Ciekawi co będzie dalej? Usiądźcie i dajcie się zabrać w kosmiczną podróż!

Goście Energylandii mogą korzystać z Mega Costera Hyperion od 14 lipca. * Premiera zbiegła się z *4 urodzinami Energylandii. Z tej okazji przygotowano także 4 tysiące gadżetów dla Gości, którzy odwiedzili Park. Czekał też tort i powitalna lampka szampana.

Co więcej, w pierwszy dzień świętowania (14 lipca) po raz pierwszy w tym sezonie Energylandia była otwarta aż do północy. Od godziny 20.00 w wodnej strefie Water Park odbyło się BEACH PARTY, czyli impreza na basenach w towarzystwie DJów Klubów Energy 2000.

d2nvdiw

Osoby, które zdecydowały się na przyjazd wieczorem mogły od 20:00 skorzystać z 50% rabatu na bilety (bilet normalny 59 zł, ulgowy 34 zł). Była to wyjątkowa okazja do zabawy na atrakcjach, podczas której towarzyszyły nocne iluminacje Roller Coasterów, karuzel, czy zjeżdżalni.

ENERGYLANDIA to najnowocześniejszy w Polsce Park Rozrywki zlokalizowany w Zatorze. Znaleźć tu można aż 4 strefy z atrakcjami podzielonymi na Bajkolandię dla najmłodszych, Strefę Familijną dla całych rodzin, Ekstremalną dedykowaną wszystkim głodnych wrażeń i wysokiej dawki adrenaliny, a także Wodną – Water Park z 1800 m2 powierzchni basenowych, dostępna podobnie jak wszystkie inne atrakcje w cenie biletu wstępu do Parku. Poza atrakcjami w Parku Rozrywki zobaczyć można spektakularne pokazy kaskaderskie, ale także artystyczne występy tancerzy, cyrkowców czy akrobatów.

d2nvdiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nvdiw
d2nvdiw