Trwa ładowanie...
09-01-2009 10:30

Narciarski wymiar Tyrolu

Jeśli ktoś poszukuje sielanki u stóp Tirols Ski-Dimension, w pobliżu nastrojowo oświetlonej twierdzy, której blask sięga do samej doliny Innu, powinien udać się do Ladis.

Narciarski wymiar Tyrolu
d24qami
d24qami

W centrum miejscowości stoją jeszcze retoromańskie domy ozdobione freskami, a wokoło czuć powiew historii, niestwarzający jednak odczucia znalezienia się na końcu świata. Przeciwnie: w kwestii możliwości uprawiania sportów zimowych Ladis utrzymuje się w kursie. Kolejka „Sonnenbahn“ łączy Ladis z „węzłem“ Fiss, skąd kolejki Schönjochbahn i Möseralmbahn kursują do całej północno-wschodniej części Tirols Ski-Dimension. W każdy czwartek odbywa się show „Magic Ladis“ pod hasłem „Twierdza płonie”, będące podróżą w czasie i przestrzeni z udziałem osobistości z czasów dawnych i współczesnych.

Czy teraz mamy oceniać, gdzie jest piękniej i gdzie lepiej poszukać zakwaterowania na zimowy urlop w „narciarskim wymiarze Tyrolu” - w Serfaus, Fiss czy Ladis? Nie powinniśmy i nie musimy tego robić. Należy raczej zachować się tak, jak w przypadku menu w dobrej restauracji. Trzeba samemu zdecydować, mając szeroki wybór, czy skłaniać się ku wyrafinowanej elegancji, mieszczańskiej solidności czy klimatom rustykalnym. Wybór nie będzie absolutnie związany z katuszami wątpliwości i niezdecydowania, bo każdy zna przecież własne upodobania i oczekiwania. Wszelkie obawy rozwiewa świadomość, że bez względu na to, którą potrawę wybierzemy, to przygotował ją wybitny i pomysłowy kucharz. Narciarski wymiar Tyrolu jest w przenośni tą twórczą kuchnią, szykującą zimowe uciechy – każdy może się czuć zaproszony do delektowania się jego rozmaitością na własny sposób.

d24qami
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24qami