Trwa ładowanie...
dsau7z4
x-news/TVN 24

Narciarz uciekał w skarpetkach przed wilkami. Spędził noc na drzewie, bojąc się o własne życie

Brytyjski narciarz Janveer Sandhu uciekał w samych skarpetkach przed watahą wilków. Wspiął się na drzewo w górach, gdzie spędził całą noc. Ma poważne odmrożenia i prawdopodobnie straci kilka palców u stóp. Wszystko wydarzyło się w czasie 5-dniowego urlopu w kurorcie Bansko w Bułgarii na początku lutego br.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Narciarz uciekał w skarpetkach przed wilkami. Spędził noc na drzewie, bojąc się o własne życie
(screenshot - The Telegraph)
dsau7z4

Brytyjski narciarz Janveer Sandhu uciekał w samych skarpetkach przed watahą wilków. Wspiął się na drzewo w górach, gdzie spędził całą noc. Ma poważne odmrożenia i prawdopodobnie straci kilka palców u stóp. Wszystko wydarzyło się w czasie 5-dniowego urlopu w kurorcie Bansko w Bułgarii na początku lutego.

Pochodzący z londyńskiej dzielnicy Ilford Janveer Sandhu jest doświadczonym narciarzem, więc będąc na nartach w Bułgarii korzystał z najtrudniejszych szlaków. Podczas szusowania pewnym momencie zboczył z trasy. Wylądował w gęstym, przykrytym grubą pokrywą śnieżną lesie. Jak przekazywał podczas rozmowy z brytyjskimi mediami, lekko uderzył twarzą w drzewo, jednak nie stracił przytomności. Jedynie zranił się w nos. - Zacząłem schodzić w dół, ale kiedy zobaczyłem wilki, zawróciłem - powiedział mężczyzna w rozmowie z _ "The Telegraph" _.

- W panice wspinałem się przez ok. 45 minut, ale było to bardzo trudne - relacjonował. Tłumaczył, że śnieg sięgał mu do pasa, a ciężkie obuwie przeszkadzało mu w poruszaniu się. - Wciąż miałem na nogach buty narciarskie, więc je zdjąłem. Nie myślałem o stopach. Chciałem po prostu przeżyć - opowiadał, wyjaśniając, że od tej pory szedł jedynie w skarpetkach.

Mężczyźnie prawdopodobnie zostanie amputowanych kilka palców (fot. The Sun)
Mężczyźnie prawdopodobnie zostanie amputowanych kilka palców (fot. The Sun)

- Wilki cały czas kręciły się w okolicy, więc wspiąłem się na drzewo, gdzie spędziłem noc. Jadłem śnieg, ponieważ byłem bardzo spragniony – mówił o swoich przeżyciach Sandhu. Narciarz powiedział_ "Daily Mail" _, że w nocy widział na horyzoncie światła ekip poszukiwawczych. Krzyczał, ale nikt go nie usłyszał. Nie mógł też dodzwonić się do nikogo, gdyż nie było tam zasięgu.

dsau7z4

Po wschodzie słońca Brytyjczyk zszedł z drzewa i przez ok. dwie godziny przedzierał się przez zaspy, aż w końcu dotarł do drogi. Tam znalazła go rumuńska rodzina. Mężczyzna z odmrożeniami trafił do szpitala w Sofii, gdzie lekarze próbowali uratować jego kończyny dolne. 13 lutego Janveer został przetransportowany do Anglii, gdzie poddawany jest dalszemu leczeniu. Najprawdopodobniej straci kilka palców u stóp.

Bansko należy do najciekawszych ośrodków narciarskich Bułgarii. Leży u podnóża pasma górskiego Pirin, na wysokości 936 m n.p.m. Łączna długość tras wynosi tam 75 km. Kurort jest popularnym celem wyjazdów zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Dużą atrakcję w okolicy stanowią znane z 27 minerałów gorące wody termalne, które znajdują się pobliskiej miejscowości Bania.

wg/ik

Zobacz też: walka dwóch goryli w jednym z ogrodów zoologicznych

dsau7z4

Podziel się opinią

Share

dsau7z4

dsau7z4