Trwa ładowanie...

Nintendo z nową atrakcją. Do Legoland i Disneyland dopiszmy Nintendo Park

Tematyczne parki rozrywki powstają na całym świecie. Najbardziej znane są chyba te w klimatach Disneya i klocków Lego. Niedługo czekają nas też atrakcje od Nintendo. W tym roku w Japonii, a w 2023 w USA.

Nintendo z nową atrakcją. Do Legoland i Disneyland dopiszmy Nintendo ParkŹródło: Youtube.com
dal2lq1
dal2lq1

Jeszcze wiosną tego roku otwarty będzie park rozrywki Super Nintendo World Osaka. Mamy już wiele informacji na ten temat. W ośrodku będzie można stać się uczestnikiem różnych przejażdżek, odwiedzić tematyczne sklepy, interaktywne stoiska i masę innych atrakcji. Jeśli jednak USA jest bliższe kręgu waszych zainteresować, to mamy dobre wieści. Tam też powstanie park rozrywki Nintendo, chociaż dopiero w 2023 roku.

Jak podaje hypebeast, Park Nintendo będzie zajmował 750 akrów (ponad 300 hektarów). Będzie znajdował się w Uniwersal Park Orlando. Właściwie kilka kilometrów dalej - nie wiadomo dokładnie czy będzie zbudowany jako część Uniwersal Park Orlando czy osobny, choć powiązany z głównym parkiem twór. Zatrudni przeszło 14 000 pracowników. Obecnie park rozrywki w Orlando daje prace 25 000 osobom.

Królewstwo Grzybów, przejażdżki Mario Kart i wiele więcej w Nintendo Park

Jak powiedział Thierry Coup z Universal Creative - "Najbardziej kultowe miejsca i doświadczenia Nintendo zostaną przeniesione do prawdziwego świata, w tym Mushroom Kingdom, Peach's Castle, niesamowite przeżycia jazdy z Mario Kart, Bowser's Castle, Yoshi’s Adventures i wiele innych." Jeśli za kilka lat będziecie się wybierać do USA (lub w miarę niedługo do Japonii) i lubicie gry Nintendo, parki rozrywki na licencji tego azjatyckiego potentata elektronicznej rozrywki będą świetnym miejscem do odwiedzenia.

Zgodnie z tym, co można przeczytać w cnet, umowa pomiędzy Uniwersal odpowiedzialnym za stworzenie parku i Nintendo została zawarta cztery lata temu. Koszt wybudowania parku rozrywki z Japonii ma wynosić aż 544 milionów dolarów. Ciekawe, czy równie duża kwota zostanie wydana na stworzenie atrakcji w USA.

dal2lq1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dal2lq1