Trwa ładowanie...
d4alry5

Nokia 808 PureView - idealna dla megalomanów

Niezwykły aparat, ale z niesamowicie niedopracowanym systemem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nokia 808 PureView - idealna dla megalomanów
(stuff/materiały prasowe)
d4alry5

Jeżeli myśleliście, że „wyścig zbrojeń” w aparatach już się zakończył, nic bardziej mylnego. Nokia postanowiła postawić kolejny ważny krok i do swojego nowego urządzenia wprowadziła matrycę 41 megapikseli. Model 808 PureView posiada też optykę Carla Zeissa.

Oczywiście mówimy o telefonie z tak potężnym aparatem. Problem w tym, że urządzenie działa na przestarzałym Symbianie, podczas gdy Nokia ochoczo promuje serię Lumia wykorzystującą Windows Phone 7. W efekcie otrzymujemy ubogiego brata Androida – niby są przesuwane ekrany, widżety i ikony, ale jednocześnie pierwsze zerknięcie do sklepu sprawia, że załamiemy ręce – nie ma tam zbyt wiele.

Nokia 808 PureView to naprawdę dziwne połączenie starego z nowym, gdzie supernowoczesny aparat ograniczany jest przez dziwacznie wykorzystany leciwy OS.

d4alry5

Całość jest solidnie wykonana – jak na swoją cenę, otrzymujemy twardy i solidny telefon, dobrze wykonany, ale dość ciężki – waży on blisko 170 g. W obudowie znajdziemy jednak dedykowany przycisk spustu migawki, dzięki czemu sprzęt wybudzimy i zrobimy zdjęcie w ciągu dwóch sekund.

Aparat można uznać za dość skomplikowany, ale nadrabia to niezwykłą jakością robionych zdjęć. Dodatkowe piksele są świetne – robienie zdjęć w 5 Mpx w trybie PureView wciska siedem pikseli w miejsce jednego, dzięki czemu zdjęcia wychodzą ostrzejsze i zdecydowanie bardziej szczegółowe. Natomiast zwykłe przejechanie palcem w dół po ekranie przybliża obraz bez straty jakości. Zdjęcia w pełnej rozdzielczości (która wynosi tak naprawdę 34 lub 38 Mpx, zależnie od proporcji), ułatwiają późniejsze kadrowanie lub pozwalają zachować ogromną fotkę.

Codzienne korzystanie z telefonu sprawia, że ma się wrażenie obcowania z produktem niedokończonym i pełnym błędów – Nokia dała ciała w nieaparatowej części urządzenia. Za taką cenę można kupić lepszego smartfona i lepszy aparat, nie możemy więc polecić modelu 808.

Zdaniem Stuffa
Niezwykły aparat w niezwykle niedopracowanym OS-ie.

Dane techniczne:
Aparat: 41 Mpx, 1080p@30fps
Ekran: 4 cale, 360x640, AMOLED
Pojemność: 16 GB + microSD
Łączność: wejście 3,5 mm, Bluetooth 3.0, DLNA, microHDMI, microUSB, NFC, Wi-Fi

Czytaj w TechTrendy.pl: Nowość! Aparat z Androidem!

d4alry5

Podziel się opinią

Share
d4alry5
d4alry5