Trwa ładowanie...

Nowa okładka National Geographic powala na kolana. Pokazuje ogromną skalę problemu związanego z zanieczyszczeniem wód

Popularny magazyn podróżniczy po raz kolejny zachęcił opinię publiczną do dyskusji. Tym razem za sprawą tematu związanego z zanieczyszczeniem mórz i oceanów. Wiele osób przyznaje wprost: najnowszej okładki miesięcznika nie da się nie zauważyć.

Nowa okładka National Geographic powala na kolana. Pokazuje ogromną skalę problemu związanego z zanieczyszczeniem wódŹródło: National Geographic
d226mnk
d226mnk

Wystający ponad powierzchnię wody wierzchołek góry lodowej? To tylko pozory. W rzeczywistości to wynurzający się jeden z rogów reklamówki. Zdjęcie, które pokazano na okładce czerwcowego numeru miesięcznika National Geographic poruszyło wiele osób. Oznacza to, że cel został zamierzony: wywołano dyskusję na temat tworzyw sztucznych, które mają destrukcyjny wpływ na środowisko – przede wszystkim na morski ekosystem.

National Geographic
Źródło: National Geographic

- Od 130 lat dokumentujemy historie związane z naszą planetą, dostarczając widzom na całym świecie zapierającego dech w piersiach obrazki, ukazujące piękno Ziemi. Ale nie tylko - także zagrożenia, jakie przed nią stoją - powiedział Gary E. Knell, dyrektor generalny National Geographic Partners.

National Geographic
Źródło: National Geographic

Wymowna okładka nowego numeru to nie wszystko – w środku czasopisma pokazano m.in. zdjęcia przedstawiające ptaki uwięzione w plastikowe worki czy dzieci taplające się w morzu odpadków. Zobrazowano w ten sposób rzeczywistość, której wielu polityków i szefów koncernów nie chciałoby widzieć – mimo że swoimi decyzjami ponoszą współodpowiedzialność za skandaliczny stan zanieczyszczenia wód.

National Geographic
Źródło: National Geographic

Choć problem śmieci jest dobrze znany, wciąż robi się zdecydowanie za mało, aby zahamować ich ilość trafiających do mórz i oceanów. Według szacunków, zalega w nich ok. 300 mln ton plastiku. Zwykła butelka potrzeba ok. 450 lat, aby się rozłożyć. Greenpeace przestrzega że za kilka dziesięcioleci w oceanach może być więcej odpadków niż ryb.

d226mnk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Foliówka na dnie Rowu Mariańskiego

d226mnk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d226mnk