Trwa ładowanie...
d4bao13

Nowa okładka National Geographic powala na kolana. Pokazuje ogromną skalę problemu związanego z zanieczyszczeniem wód

Popularny magazyn podróżniczy po raz kolejny zachęcił opinię publiczną do dyskusji. Tym razem za sprawą tematu związanego z zanieczyszczeniem mórz i oceanów. Wiele osób przyznaje wprost: najnowszej okładki miesięcznika nie da się nie zauważyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wymowna okładka nowego numeru to nie wszystko – w środku czasopisma pokazano zdjęcia, które pokazują skalę problemu związanego z zanieczyszczeniem wód
Wymowna okładka nowego numeru to nie wszystko – w środku czasopisma pokazano zdjęcia, które pokazują skalę problemu związanego z zanieczyszczeniem wód (National Geographic)
d4bao13

Wystający ponad powierzchnię wody wierzchołek góry lodowej? To tylko pozory. W rzeczywistości to wynurzający się jeden z rogów reklamówki. Zdjęcie, które pokazano na okładce czerwcowego numeru miesięcznika National Geographic poruszyło wiele osób. Oznacza to, że cel został zamierzony: wywołano dyskusję na temat tworzyw sztucznych, które mają destrukcyjny wpływ na środowisko – przede wszystkim na morski ekosystem.

  National Geographic

- Od 130 lat dokumentujemy historie związane z naszą planetą, dostarczając widzom na całym świecie zapierającego dech w piersiach obrazki, ukazujące piękno Ziemi. Ale nie tylko - także zagrożenia, jakie przed nią stoją - powiedział Gary E. Knell, dyrektor generalny National Geographic Partners.

  National Geographic

Wymowna okładka nowego numeru to nie wszystko – w środku czasopisma pokazano m.in. zdjęcia przedstawiające ptaki uwięzione w plastikowe worki czy dzieci taplające się w morzu odpadków. Zobrazowano w ten sposób rzeczywistość, której wielu polityków i szefów koncernów nie chciałoby widzieć – mimo że swoimi decyzjami ponoszą współodpowiedzialność za skandaliczny stan zanieczyszczenia wód.

  National Geographic

Choć problem śmieci jest dobrze znany, wciąż robi się zdecydowanie za mało, aby zahamować ich ilość trafiających do mórz i oceanów. Według szacunków, zalega w nich ok. 300 mln ton plastiku. Zwykła butelka potrzeba ok. 450 lat, aby się rozłożyć. Greenpeace przestrzega że za kilka dziesięcioleci w oceanach może być więcej odpadków niż ryb.

d4bao13

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Foliówka na dnie Rowu Mariańskiego

d4bao13

Podziel się opinią

Share

d4bao13

d4bao13