Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
magiczne miejsca
06-11-2018 11:42

Nowe etapy rozwoju w Energylandii. Rekordowy Roller Coaster w 2020 roku!

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze zaplanował nowe etapy rozwoju na najbliższe lata. Zagospodarowany ma zostać teren mierzący 150 ha powierzchni. Wśród imponujących inwestycji zaliczyć należy m.in. kolejny, rekordowy Roller Coaster.

Nowe etapy rozwoju w Energylandii. Rekordowy Roller Coaster w 2020 roku!Źródło: Materiały prasowe
d3a8u1l
d3a8u1l

Sezon 2018 dla Energylandii był bardzo owocny, czego najlepszym dowodem jest liczba gości sięgająca blisko półtora miliona. Był to także czas, w którym zaprezentowano flagowego, największego w Europie Mega Coastera HYPERION, a także powiększono wodną strefę Water Park o część Tropical Fun z 10 zjeżdżalniami. W tym miejscu warto dodać, że w tym sezonie Energylandia została nagrodzona trzema prestiżowymi nagrodami: 1 miejsce European Star Award 2018 dla Mega Coastera Hyperion w kategorii "Best New Coaster", 1 miejsce Park World Excellence Award 2018 Europe dla Speed Water Coastera w kategorii "Water Ride of The Year" (pokonując tym samym atrakcje największych europejskich parków rozrywki), a także statuetką Parksmania Award 2018 dla Mega Coastera Hyperion w kategorii "European Top Attractions".

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Imponujące inwestycje

Wśród nowych inwestycji zaliczyć należy kolejny, rekordowy Roller Coaster. Będzie nim największy na Świecie drewniany WOODEN ROLLER COASTER o wysokości sięgającej ponad 60 metrów. Po trasie sięgającej 1300 metrów poruszać się będą dwa pociągi. W każdym z nich znajdzie się miejsce dla 24 osób w 6 rzędach. Trasa wzbogacona będzie o 3 inwersje. Budowa drewnianego Roller Coastera wpisuje się w zaplanowany I ETAP rozwoju Energylandii. Producentem tej atrakcji będzie amerykańskie przedsiębiorstwo ROCKY MOUNTAIN CONSTRUCTION, specjalizujące się w projektowaniu i budowaniu drewnianych Roller Coasterów, dostarczając tego typu instalacje do największych parków rozrywki na całym świecie. W 2013 roku przedstawicielem na Europę firmy RMC została holenderska VEKOMA, z którą Energyalandia współpracuję od samego początku. Premiera Wooden Roller Coastera została zaplanowana na sezon 2020.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

Drewniane Roller Coastery to duma wielu parków rozrywki na całym świecie, dlatego w przeciągu najbliższych lat planujemy inwestycję, która wyróżni nas w branży. Tak zwany Wooden Coaster powstanie w Zatorze i będzie największą tego typu konstrukcją na świecie.
Pierwsze klasyczne Roller Coastery wykonywane były właśnie z drewna. Konstrukcje drewnianych kolejek wyróżnia nie tylko masywna budowa, ale także air-time, czyli ujemne przeciążenia, które powstają na szczytach wzniesień – powodując wrażenie lekkiego unoszenia się w powietrzu. Pierwszą drewnianą kolejkę zaprojektował Amerykanin Adna Thompson dla wesołego miasteczka Coney Island w Nowym Jorku. Obecnie najwyższymi drewnianymi Roller Coasterami są T Express Everland, znajdujący się Korei Południowej oraz Wildfire w Szwecji.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

Kolejne etapy inwestycyjne Energylandii zakładają stworzenie nowych stref Parku. Dotychczas teren Energylandii budowały cztery strefy. Od początku funkcjonowania Parku – Bajkolandia dla dzieci, Familijna dla całych rodzin oraz Ekstremalna – dla głodnych wysokiej dawki adrenaliny, a także od 2016 nowa wodna strefa Water Park, rozbudowana w tym roku o część Tropical Fun z zjeżdżalniami wodnymi.

d3a8u1l

Najbliższą (czasowo) inwestycją (ETAP I) będzie zabudowa obszaru (blisko 20 ha), składającego się z 4 modułów. Będzie można tu znaleźć 12 głównych tematycznych atrakcji (w tym wspomniany na początku WOODEN ROLLER COASTER) oraz 11 dedykowanych dzieciom. Pojawią się także akcenty edukacyjne. Ta część "nowej Energylandii" połączona będzie z istniejącą częścią Parku.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

Pierwszym zaprezentowanym modułem będzie SMOCZY GRÓD, czyli obszar przypominający legendarne miasteczko z baśni o smokach, inspirowany architekturą i urbanistyką średniowieczną północnej Europy. Odnaleźć tu będzie można ulicę z tamtej epoki, podzamcze i ruiny zamku, wykończonych zasadniczo kamieniem i drewnem. Utrzymana w stylu Fantasy kraina nawiązywać będzie elementami scenograficznymi do filmów typu "Władca pierścieni", "Wiedźmin" czy "Robin Hood", dlatego nie zabraknie między innymi pochodni, czy zadymionych i poczerniałych od dymu i ognia drobnych elementów dekoracyjnych.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

Zagospodarowany zostanie takimi atrakcjami, jak:

DARK RIDE – podróż interaktywną, zaawansowaną technologicznie kolejką w zabudowanym terenie, który przeniesie nas w średniowieczne czasy rycerzy i smoków,
MINI MONORAIL – kolejka widokowa stylizowana na średniowieczne wozy wiodąca po smoczej krainie,
JUNIOR COASTER,
KARUZELĘ DLA DZIECI
Znajdziemy tu także STREFĘ RELAKSU, w której znajdzie się miejsce odpoczynku dla matek z dziećmi, 5 punktów gastronomicznych, 1 duży oraz 2 małe sklepy, 3 obiekty do gier rodzinnych, 2 punkty foto, a także małe atrakcje edukacyjne.

d3a8u1l

Kolejnym II EPAPEM inwestycyjnym będzie wzniesienie Hotelu w standardzie 4-gwiazdkowym i dedykowany rodzinom. Pierwszy z planowanego całego kompleksu hotelowego obiekt wyróżniać się będzie włoską architekturą nawiązującą do pięknej Wenecji i charakterystycznych kamienic ulokowanych wokół kanału z gondolami. Centralną część zabudowy zostanie przeszklona tworząc przytulne patio z kawiarniami i punktami usługowymi. Na parterze znajdzie się także kompleks SPA z rozbudowaną ofertą zabiegów relaksacyjnych.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

Cały hotel podzielony zostanie na 2 części:

- noclegową, w której każdy pokój posiał będzie wyjątkowe dziecięce akcenty
W części tej znajdzie się też duża bawialnia dla dzieci.
- konferencyjno-restauracyjną, stwarzająca idealne warunki do organizacji imprez okolicznościowych, spotkań branżowych, czy biznesowych. Znajdą się tu dwie restauracje jak i dwie sale konferencyjne, które będzie można scalać w jedną potężną przestrzeń.

d3a8u1l

Pierwszy hotel Energylandii oferować będzie 120 pokoi / apartamentów w tym 530 łóżek. W część konferencyjnej łączna, maksymalna ilość miejsc wyniesie około 456.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

ETAP III zlokalizowany w bliskości wybudowanego wcześniej 4-gwiazdowego Hotelu i zakładać będzie jego rozbudowę wraz z powstaniem MUZEUM KARPIA i dodatkowej infrastruktury.

ETAP IV poświęcony będzie rozbudowie Energylandii o nowe urządzenia. Kolejny obszar podzielony będzie na 4 tematyczne moduły i zakłada funkcjonowanie przez cały rok. W tym miejscu pojawi się 13 głównych atrakcji oraz 11 dedykowanych najmłodszym gościom. Nie zabraknie także edukacyjnych motywów.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

W ETAPIE V inwestycji Energylandia zaplanowała budowę całorocznego AQUAPARKU, który będzie rozwinięciem funkcjonującej już 4 wodnej strefy Parku. Stąd też ulokowanie Aquaparku w towarzystwie części Tropical Fun. Lokalizacja ta ma bardzo funkcjonalne zastosowanie z uwagi na bliskość wybudowanego Hotelu. Ta część także będzie dostępna dla Gości przez cały rok.

Wizualizacja / materiały prasowe
Źródło: Wizualizacja / materiały prasowe

ETAP VI to nic innego jak rozbudowa wcześniejszych rozrywkowego obszaru Energylandii o kolejne urządzenia, ciekawą infrastrukturę wzbogaconą rozbudowaną tematyzacją. Ten etap inwestycji obejmuję stworzenie 4 modułów tematycznych, w których znajdą się 10 atrakcji głównych, 6 atrakcji dla dzieci oraz atrakcje edukacyjne.

d3a8u1l

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Statistica: Energylandia

d3a8u1l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a8u1l