Trwa ładowanie...
03-10-2011 15:39

Nowości od Nikona

Dwa nowe modele - Nikon 1 V1 oraz Nikon 1 J1 – to całkowicie nowe konstrukcje, stworzone do robienia zdjęć i nagrywania filmów.

Nowości od NikonaŹródło: www.nowinki.net
d3e7ybf
d3e7ybf

Dzięki systemowi Nikon 1 użytkownicy otrzymają dostęp do najszybszego na świecie systemu autofokusa, trybu wykonywania zdjęć seryjnych, a także innowacyjnych trybów fotografowania oraz wyjątkowych obiektywów 1 NIKKOR i akcesoriów Nikon 1.

Aparat Nikon 1 V1 został zaprojektowany dla tych, którzy chcą stale rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Model ten został wyposażony w jasny wizjer elektroniczny o rozdzielczości 1440 tys. punktów, zapewniający wyraźny, stabilny podgląd obejmujący 100% kadru. Aparat wyróżnia się także solidną obudową z panelami ze stopu magnezu z przodu i z tyłu. Uniwersalny port do podłączania akcesoriów umożliwia swobodną rozbudowę systemu za pomocą akcesoriów z gamy Nikon 1. Model Nikon 1 V1 jest dostępny w wersji matowo czarnej lub lśniąco białej.

Nikon 1 J1 to w pełni zautomatyzowany aparat, pozwalający bez wysiłku zarejestrować rodzinne i prywatne wspomnienia. Pomimo zaawansowanych rozwiązań jest prosty w obsłudze - do użytkownika należy wyłącznie podjęcie decyzji o tym, co fotografować. Nikon 1 J1 wyróżnia ponadto minimalistyczne wzornictwo. Jego wyjątkowo mała obudowa z wbudowaną lampą błyskową jest oferowana w bogatej gamie kolorów - lśniąca biel, matowa czerń, lśniąca czerwień, srebro i żywy róż.

Dzięki Technologii rejestrowania obrazu przed naciśnięciem spustu migawki i po nim (pre-post capture) modele Nikon 1 są pierwszymi cyfrowymi aparatami z wymiennymi obiektywami, które rejestrują nie tylko zdjęcia, ale także chwile przed i po ich zrobieniu. Aparaty zapisują zdjęcia przed pełnym naciśnięciem spustu migawki, by kontynuować po jego kliknięciu.

d3e7ybf

Funkcja Ruchome zdjęcie (MSS) „ożywia” ujęcie dzięki jednemu kliknięciu. Aparat jednocześnie zapisuje zdjęcie i film w zwolnionym tempie, a następnie automatycznie łączy je ze sobą, dzięki czemu powstają „żywe obrazy”, wiernie rejestrujące daną chwilę w sposób dotąd niemożliwy.

Funkcja Inteligentne wybieranie zdjęcia (SPS) pozwala uchwycić idealny moment w każdej sytuacji. W czasie potrzebnym do wykonania jednej fotografii aparat zapisuje 20 zdjęć w pełnej rozdzielczości. Wystarczy raz nacisnąć spust migawki, a dzięki technologii rejestrowania obrazu przed naciśnięciem spustu migawki i po nim aparat zaczyna robić zdjęcia, jeszcze zanim przycisk zostanie całkowicie wciśnięty. Następnie zapisywanych jest pięć najlepszych ujęć, wybranych na podstawie wyrazu twarzy, kompozycji i ostrości. Najlepsze z nich wyświetlane jest na ekranie LCD o dużej rozdzielczości. Jeśli zdjęcie nie spodoba się fotografującemu, aparat zasugeruje inne ujęcia do wyboru.

Urządzenia systemu Nikon 1 będą dostępne w listopadzie. W cenniku Nikona ceny aparatów Nikon 1 J1 w zestawie z obiektywami rozpoczynają się od 2399 zł, a modelu Nikon 1 V1 od 3399 zł.

Oficjalne wydanie internetowe: www.nowinki.net

d3e7ybf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e7ybf