Trwa ładowanie...
d1e3564

Nowości w sezonie 2013/14 w Czechach

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na zimowy wypoczynek i nie chcesz tracić czasu na długą podróż, wybierz się do Czech. Czeskie góry są idealnym miejscem na zimowe szaleństwo dla całej rodziny. Do wyboru mamy 450 kilometrów tras zjazdowych i około 300 regularnie przygotowywanych tras biegowych, o łącznej długości ponad 3000 kilometrów w ponad 200 ośrodkach narciarskich. Na miłośników sportów ekstremalnych czeka zabawa w snowparkach oraz snowtubing. Poszczególne ośrodki górskie są nieustannie modernizowane, w ostatnich latach wiele z nich łączy się w większe kompleksy. Oferują one narciarzom liczne atrakcje na jeden skipass.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowości w sezonie 2013/14 w Czechach
d1e3564

Ośrodki narciarskie w Czechach przygotowały na sezon 2013/2014 szereg nowości, do których należą między innymi karnety w atrakcyjnych cenach, szersza oferta i wyższa jakość usług dodatkowych, a także regulacja tras zjazdowych.

W słynnych ośrodkach karkonoskich turystów zauroczą zaśnieżone górskie krajobrazy i zadowoli świetna infrastruktura. Na narciarzy czeka ośmioosobowa kolejka kabinowa, 31 kolejek linowych i 160 wyciągów narciarskich o łącznej przepustowości około 166 850 osób na godzinę. Całkowita długość tras zjazdowych wynosi 185 km, z tego 81% jest sztucznie zaśnieżanych.

W kompleksie narciarskim Černá Hora składającym się z ośrodków: Jańskie Łaźnie, Pec pod Śnieżką, Černý Důl, Velká Úpa, Svoboda nad Úpou narciarzy obowiązuje jeden skipass. Codziennie możemy więc jeździć w innym ośrodku. Do wyboru mamy dziesiątki kilometrów tras zjazdowych o różnych stopniach trudności. Aż cztery z pięciu ośrodków należących do kompleksu Černá Hora oferuje zjazdy wieczorne na najszerszych i najdłuższych oświetlonych trasach w Czechach. Na amatorów zimowych szleństw czeka także Czarnogórska Trasa Saneczkowa i tor bobslejowy w Pecu pod Śnieżką. Nowością sezonu zimowego 2013/2014 w kompleksie Černá Hora są bezpłatne zjazdy dla dzieci do lat 5-ciu (pakiet 1+1) oraz nowe skipasy rodzinne, oferujące zniżki dla dzieci (od 25 do 50 procent).

d1e3564

Czytaj także: Nowa narciarska stolica Polski?

Lubiany przez Polaków ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn wprowadza w tym roku specjalne rodzaje karnetów. Zakupić tu można karnet zwrotny, który w sezonie kosztować będzie 850 CzK. Jeśli zwrócimy karnet w ciągu dwóch godzin, otrzymamy zwrot 280 CzK. W przypadku zwrotu karnetu po 4 godzinach korzystania otrzymamy 170 CzK. Nowością jest przenośny karnet dla rodziców za 900 CzK. Dzieci do lat sześciu w tym roku także jeżdżą za darmo. Po doświadczeniach z poprzednich sezonów, Szpindlerowy Młyn wprowadza karnety o nazwie „10 dni w sezonie” oraz „15 dni w sezonie”. Ceny tych karnetów wahają się w granicach 6000 – 8000 CzK. Jedną z najważniejszych nowości w tutejszym ośrodku jest poszerzenie tras zjazdowych – czerwonej i czarnej na Medvědínie, na niemal całej długości. Trasa czerwona jest obecnie jedną z najszerszych tras zjazdowych w Czechach.

Ośrodek narciarski Kouty nad Desnou w Jesionikach oferuje komfortową i bezpieczną jazdę na nartach. W tym roku otwarta tu zostanie nowa, niebieska trasa zjazdowa dla rodzin z dziećmi, o długości 3050 m, z różnicą wysokości 520 metrów. Jest to najdłuższa trasa na Morawach. Na pozostałych dwóch trasach w ośrodku różnica wysokości wynosi 100 m. Całkowita długość tras zjazdowych w Koutach wynosi 11,5 km, zaś największą atrakcję tego ośrodka stanowi nowoczesna sześcioosobowa kolejka linowa, pierwsza tego typu w Republice Czeskiej. Dla dzieci i początkujących przygotowano ruchomy pas na terenie szkoły narciarskiej Heliaschool.

Niespodzianką tegorocznego sezonu dla narciarzy na Szumawie jest nowy wyciąg na Spodní Šanci w ośrodku narciarskim Špičák. Ceny karnetów pozostają mniej więcej na poziomie z ubiegłego sezonu – jednodniowy skipass kosztować będzie dorosłego narciarza 560 koron, karnet rodzinny zaś 1270 koron. Znany szumawski ośrodek Lipno sprzedawać będzie w tym roku skipass dla stałych klientów, o nazwie Lipeński dżoker, który narciarz będzie miał przy sobie przez cały sezon. Po zakupie piątego całodziennego karnetu, który dorosłego kosztować będzie 600 koron, przy szóstej wizycie otrzyma darmowy skipass na jeden dzień. Kolejną nowością jest możliwość doładowywania karnetu przez Internet. Nowością jest także projekt przeznaczony dla dzieci „Z nart do Hopsárium”. Hopsárium to park rozrywki w parku wodnym Aquaworld Lipno.

d1e3564

Podziel się opinią

Share
d1e3564
d1e3564