Trwa ładowanie...
15-01-2009 15:24

Nowy Testament do karnetu gratis

Kilkaset egzemplarzy Nowego Testamentu Ekumenicznego rozda w najbliższą niedzielę na beskidzkich stokach w Szczyrku miejscowy duchowny luterański ksiądz Jan Byrt. Akcja zbiegnie się z inauguracją Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Nowy Testament do karnetu gratisFot: JupiterImages/ EAST NEWS
d34nnlz
d34nnlz

Ksiądz Byrt poinformował, że egzemplarze Nowego Testamentu Ekumenicznego otrzymał od przyjaciół z Biblijnego Towarzystwa w Polsce._ "Nowy Testament ma okładkę, na której widnieje chleb. I my chcemy rozdawać ten darmowy chleb" _ - powiedział.

Duchowny poinformował, że w najbliższą niedzielę wręczać będzie Nowe Testamenty na parkingu na Pośrednim, na tak zwanych Julianach w Szczyrku, a także w kasach, gdzie narciarze kupują karnety na wyciągi. Pośredni i Juliany to popularne miejsca wśród narciarzy.

Nowy Testament Ekumeniczny podpisało 11 zwierzchników Kościołów lokalnych, między innymi: katolickiego, luterańskiego i prawosławnego.

Ksiądz Jan Byrt słynie z niekonwencjonalnych pomysłów. Z jego inspiracji przy Białym Krzyżu w Beskidzie Śląskim stanęły kamienne tablice z wykutym dekalogiem. Duchowny podczas nabożeństw używa także kielicha, wzorowanego na domniemanym wyglądzie Świętego Graala. Zainicjował akcję przekazywania używanych nart uboższym. Niedawno wzniósł ołtarz na jednym z beskidzkich szczytów.

d34nnlz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34nnlz