Trwa ładowanie...
01-06-2015 10:40

Odwiedził Nowy Jork i przeniósł się w czasie

Czy można podróżować w sposób inny niż wszyscy? Szukać miejsc pomijanych przez
przewodniki, próbować dostrzec więcej, opowiadać o miejscach w nietypowy sposób? Np.
przenosząc się w czasie? Można i udowadniają to Ania i Marcin czyli autorzy bloga „Wędrowne
Motyle”.

Odwiedził Nowy Jork i przeniósł się w czasieŹródło: www.gdziewyjechac.pl
datxntv

Czy można podróżować w sposób inny niż wszyscy? Szukać miejsc pomijanych przez przewodniki, próbować dostrzec więcej, opowiadać o miejscach w nietypowy sposób? Na przykład przenosząc się w czasie? Można i udowadniają to Ania i Marcin, czyli autorzy bloga „Wędrowne Motyle”.

Spośród swoich różnych podróżniczych eksperymentów i inspiracji uwagę przykuwają m.in. te, w których autorzy podróżują śladami znanych filmów i seriali. Niedawno Marcin odwiedził Nowy Jork, a na jego ulicach i zakamarkach dokonał rzeczy z pozoru niemożliwej – odnalazł kilkadziesiąt miejsc, w których kręcone były sceny znanych filmów, a następnie… "wszedł w nie". Dosłownie. To już coś więcej niż tak zwany „set-jetting” czyli szukanie miejsc, które kojarzymy z ekranu.

"Śniadanie u Tiffany'ego", fot. www.gdziewyjechac.pl

datxntv

Na kolażach zdjęć widzimy połączenie kadrów z filmów oraz fotografii *wzbogaconych postacią Marcina. Widzimy więc autora podśmiechującego się z przeglądającej się obok w oknie Audrey Hepburn, będącego celem Godzilli, która go dostrzegła, czekającego razem z Meg Ryan na randkę z Billie Crystalem oraz przechadzającego się po Central Parku razem z Avengersami – Thorem i Starkiem czyli Robertem Downey Jr. oraz Chrisem Hemsworthem. Wszystkie zdjęcia pomógł mu zrealizować kolega, z którym odwiedził *Nowy Jork.

- W jednym przypadku poprosiłem o pomoc w zrobieniu zdjęcia przypadkowego przechodnia, udało się. Nowojorczycy są bardzo otwarci – opowiada Marcin.

"Godzilla", fot. www.gdziewyjechac.pl

datxntv

Materiał został zrealizowany w Nowym Jorku, na przełomie kwietnia i maja tego roku. Na blogu oprócz zdjęć Marcin umieścił mapę filmowego Nowego Jorku. – Wcześniej spędziłem prawie miesiąc w Polsce na poszukiwaniu tych miejsc przy użyciu google maps i różnych opracowań w sieci. Udało się upolować około 20, aczkolwiek w planie miałem jeszcze więcej – tłumaczy Marcin. – Może kiedyś wrócę i uzupełnię projekt – dodaje bloger.

Ania i Marcin Nowakowie od 3 lat prowadzą podróżniczego bloga pod marką „Wędrowne Motyle” obecnie najpopularniejszego bloga podróżniczego w Polsce z ponad 100 tys. czytelnikami miesięcznie. Są laureatami wielu konkursów i rankingów blogowych w tym Blog Roku 2013. Na co dzień mieszkają i pracują na Śląsku. Więcej ciekawych podróży blogerów na www.gdziewyjechac.pl

Tekst: Wędrowne Motyle /ik/udm

datxntv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
datxntv