Trwa ładowanie...

Ojcowski Park Narodowy - jedna z największych atrakcji Małopolski

Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszym parkiem narodowym w Polsce. Nie znaczy to jednak, że najmniej urokliwym. Park znajduje się w południowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej i obejmuje środkową część Doliny Prądnika, część Doliny Sąspowskiej wraz z przyległymi częściami wierzchowiny jurajskiej. Ulokowany jest zaledwie 25 km od Krakowa i jest jedną z największych atrakcji regionu. Jego symbolem jest nietoperz.

Ojcowski Park Narodowy - jedna z największych atrakcji MałopolskiŹródło: shutterstock
d21xw3y
d21xw3y

Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszym tego typu miejscem w Polsce. Nie znaczy to jednak, że najmniej urokliwym. Park znajduje się w części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, Doliny Prądnika i Doliny Sąspowskiej wraz z przyległymi częściami wierzchowiny jurajskiej. Ulokowany jest zaledwie 25 km od Krakowa i stanowi jedną z największych atrakcji regionu. Jego symbolem jest nietoperz - teren parku i okolicy zamieszkuje 17 gatunków tego ssaka.

W materiale wideo ujrzymy niezwykłe piękno OPN w barwach jesieni. Uwieczniono nie tylko malownicze krajobrazy, ale także wnętrza jaskiń (w tym Jaskinię Łokietka) czy zamek w Pieskowej Skale - jedyny zachowany w całości tego typu obiekt na Szlaku Orlich Gniazd.

Wszystko to w bardzo wysokiej rozdzielczości 4K i technice poklatkowej, polegającej na zestawianiu zdjęć w film. Dzięki temu można zobaczyć to, na co zwykle podczas spacerów czy wędrówek brakuje czasu i cierpliwości - zmiany zachodzące w przyrodzie. Są więc snujące się mgły, szybko płynące chmury, a nawet obroty sfer niebieskich.

Film jest częścią szerszego, unikalnego w skali kraju projektu „Jurajska Kraina”. To seria ośmiu filmów dokumentujących piękno przyrody i zabytków Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Projekt tworzony jest przez dwójkę pasjonatów - Marcina Kłysewicza i Krzysztofa Wójtowicza.

wg/ir

d21xw3y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21xw3y