Trwa ładowanie...

Oman zmienia procedury wizowe. Odczują je Polacy

Od 21 marca br. Oman zmienia procedury wizowe. O dokument trzeba będzie aplikować przed wyjazdem, a nie jak dotąd, na lotnisku.

Oman zmienia procedury wizowe. Odczują je PolacyŹródło: Shutterstock.com
d44w7kv
d44w7kv

Oman uchodzi za jedno z najbardziej przyjaznych państw Bliskiego Wschodu. Dlatego od lat cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów z Polski. W ofercie last minute można kupić wycieczki nawet za ok. 3000 zł. Dlatego Oman jest ciekawą alternatywą dla droższego Dubaju, a dzięki niskim cenom paliwa oraz coraz większej liczbie budżetowych hoteli, będzie z czasem przyciągać jeszcze więcej urlopowiczów. Jednak ci muszą liczyć się z tym, że już nie będzie tak łatwo wyjechać do tego arabskiego kraju.

Do tej pory nie trzeba było martwić się o wizę. By ją dostać (dokument uprawnia do 30-dniowego pobytu), wystarczyło na lotnisku zapłacić 20 riali (ok. 175 zł). Ale ta zasada się zmieni i wejdzie w życie już 21 marca. Aby wyjechać na wakacje do Omanu, trzeba będzie aplikować o wizę wcześniej. Będzie to można zrobić na stronie internetowej evisa.rop.gov.om.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com

Po wypełnieniu wniosku i uiszczeniu opłaty (ta nie ulega zmianie) trzeba będzie poczekać na akceptację. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, to wizę otrzymamy drogą elektroniczną.

d44w7kv

O wyrobieniu tej wizy warto pamiętać także jeśli wybieramy się na urlop do Zjednoczonych Emirtaów Arabskich. Biura podróży często oferują fakultatywne wycieczki do Omanu.

Lubisz egzotyczne dania?

d44w7kv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44w7kv