Trwa ładowanie...
d15m1la

Orchard Road

Największe atrakcje
iStock
Źródło: iStock

Orchard Road to najsłynniejsza "ulica zakupowa" w całej Azji. Prawdziwa mekka dla znawców mody, projektantów, dizajnerów i zakupoholików. Warto wiedzieć, że na Orchard Road można się wyposażyć w dobra luksusowe pozbawione podatku, ponieważ działają tutaj sklepy bezcłowe.

Orchard Road – historia

Pas handlowy o długości 2,2 km jest dzisiaj najlepszym miejscem na zrobienie zakupów w całym Singapurze. Kto by pomyślał, że 150 lat temu w miejscu Orchard Road były plantacje orzechów laskowych, pieprzu i owoców.

W latach 50. XIX w. ludzie mieszkający przy Orchard Road żyli w warunkach iście spartańskich, handlowali pod gołym niebem, często na podmokłym terenie, a toalety i umywalki mieli na zewnątrz. Jednak już w 1903 r. przy Orchard Road zaczęły się pojawiać duże sklepy, w tym pierwszy supermarket w Singapurze. Dzisiaj znajduje się w tym miejscu Centerpoint.

Z rozwojem współczesnego handlu przy Orchard Road wiąże się wiele historii, np. ta dotycząca pierwszego domu handlowego. Założył go kupiec C.K. Tang w miejscu cmentarza. "Galerię" rozebrano, a w jej miejscu w 1982 r. powstał budynek Tang Plaza, który dzisiaj mieści centrum handlowe i hotel.

W latach 70. XX w. przy Orchard Road zaczęły się pojawiać również miejsca rozrywki takie jak: kino czy kręgielnia i coraz większe centra handlowe. Popularność Orchard Road wzrosła wówczas niesamowicie i utrzymuje się do dzisiaj.

Orchard Road – zakupy

Obecnie Orchard Road jest prawdziwym centrum zakupowym Singapuru. Działają tutaj centra handlowe, restauracje, hotele, miejsca rozrywka i mnóstwo sklepików prowadzących sprzedaż detaliczną. Każdy, niezależnie od preferencji kulinarnych i możliwości budżetowych znajdzie tutaj coś dla siebie.

Miłośnicy mody znajdują na Orchard Road najbardziej ekskluzywne butiki i sieciówki z tańszymi ubraniami, a także mnóstwo wyrobów etnicznych począwszy od tkanin, przez biżuterię, na drobnych bibeltoach i pamiątkach skończywszy. Przy Orchard Road jest również miejsce na galerie sztuki i miejsca do relaksu.

Spacer wzdłuż Orchard Road uprzyjemniają nie tylko przepiękne wystawy sklepowe, ale także rosnące przy ulicy ogromne drzewa angsana, które dają przyjemny cień, w którym można się schronić w letnie dni. To sprawia, że Orchard Road jest świetnym miejscem nie tylko na zakupy, ale także relaksujący spacer.

d15m1la
Orchard Road
Czas lotu / jazdy samochodem

14 h 15 min

Strefa czasowa

SGT

Waluta

dolar singapurski (SGD)

Orientacyjna odległość

9 413 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15m1la
d15m1la
d15m1la