Trwa ładowanie...
d2zbj0m
na śniegu
15-11-2010 12:23

Oto najlepszy ośrodek narciarski dla rodzin

Dolina Stubai została uznana przez ADAC SkiGuide i portal narciarski www.skigebiete-test.de za najlepszy ośrodek narciarski dla rodzin.

d2zbj0m

Dolina Stubai to synonim ciekawego, rodzinnego urlopu. Przyjeżdżający tu rodzice nie muszą martwić się o odpowiednie zakwaterowanie, wyżywienie, czy opiekę, dzięki której bez obaw będą mogli zostawić dzieci pod okiem wykwalifikowanego instruktora narciarstwa, czy przedszkolanki. W Dolinie Stubai rodziny mogą liczyć także na promocje, obniżki i specjalne oferty, dzięki którym mogą, często całkiem znacznie, obniżyć cenę za pobyt.

W Dolinie Stubai każdy członek rodziny znajdzie coś odpowiedniego dla siebie: od niebieskich po czarne trasy dla dorosłych, przez specjalne trasy dla rodzin oraz osób starszych, po rozwiązania dla nieco bardziej aktywnej młodzieży, takie jak park narciarski MOREBOARDS Stubai Zoo, w którym dzięki kicker line (skocznia z kilkoma liniami wybicia różnej wielkości) i beginner line (tor dla początkujących), można ćwiczyć tricki snowboardowe i freestyle.

Wszystkie te wysiłki zmierzające do zapewnienia jak najlepszej infrastruktury dla rodzin z dziećmi zaowocowały przyznaniem Dolinie Stubai miana najlepszego, prorodzinnego ośrodka narciarskiego w Alpach. Nagroda ta cieszy tym bardziej, że ADAC SkiGuide oraz użytkownicy portalu narciarskiego www.skigebiete-test.de wzięli pod lupę aż 1500 ośrodków.

BIG Family Camp

Będąc w Dolinie Stubai razem z dziećmi warto zatrzymać się w jednym z hoteli będących partnerem ośrodka Big Family Ski Camp, który organizuje profesjonalne kursy dla dzieci i młodzieży. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba martwić się o dowożenie dzieci na kursy. Codziennie rano specjalny bus podjeżdża pod hotel i zawozi młodych narciarzy do obozu usytuowanego przy dolnej stacji lodowca Stubai. Dzięki temu rodzice mogą odpocząć lub swobodnie pozjeżdżać na wybranych trasach, zostawiając swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanych instruktorów.

d2zbj0m

Dzień w takiej szkółce wygląda bardzo ciekawie. Starsze dzieci, które uczą się jeździć na nartach, dzięki specjalnym przywilejom szkółek narciarskich mogą podróżować wyciągami bez konieczności stania w kolejkach. Lekcje odbywają się na stacji Gamsgarten, gdzie znajduje się specjalna, wydzielona trasa szkoleniowa. Do dyspozycji dzieci są takie atrakcje, jak tzw. magiczne dywany, falujące ścieżki, czy śnieżne karuzele, dzięki którym mali adepcji sztuki narciarskiej na pewno nie będą się nudzić. W zajęciach uczestniczą dodatkowi opiekunowie, którzy w razie potrzeby przejmują opiekę nad dzieckiem, pozwalając reszcie kontynuować lekcję. Oprócz opieki dzieciom zapewniane jest także wyżywienie.

d2zbj0m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zbj0m