Trwa ładowanie...
Informacja prasowa

Otwarcie lata na Gubałówce

Już 20 i 21 czerwca 2014 roku zakopiańska Gubałówka na nowo stanie się mekką turystów i mieszkańców: zostanie otwarta najwyżej położona plaża w Polsce. Na szczycie góry, jak za dawnych lat, znów pojawią się leżaki, z których będzie można korzystać bezpłatnie. Z tej okazji Polskie Koleje Linowe, operator kolejki linowo-terenowej uruchamiają system przedsprzedaży biletów w internecie i organizują wielki rodzinny festyn.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarcie lata na Gubałówce
(Nightman1965/Shutterstock.com)

Długi czerwcowy weekend warto spędzić w Zakopanem, polskiej stolicy Tatr. Za sprawą organizatora, Polskich Kolei Linowych na turystów i mieszkańców czeka szereg atrakcji. Jedną z nich będzie powrót kultowych leżaków na Gubałówkę. Jak za dawnych lat, będzie można wypoczywać i podziwiać panoramę Tatr oraz Zakopanego na specjalnie przygotowanej najwyżej położonej piaszczystej plaży w Polsce. To pierwszy krok ku rewitalizacji tego miejsca.

W trakcie festynu rodzinnego na wszystkich czekają pokazy tanecznej sztuki walki – capoeiry, aerobiku oraz zumby. Miłośnicy wspinaczki górskiej będą mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Dla najmłodszych przygotowano spektakle teatralne „Przygody Janka i złej czarownicy” oraz „Kłamstwa kozy”, a dla wszystkich, którzy kochają naturę - pokazy sokolnictwa. W programie także występy zespołów Future Folk, Gronicki oraz Klimki.

Gubałówka *znów zacznie tętnić życiem. Odkryta w latach 30-tych ubiegłego stulecia szybko stała się ulubionym miejsce wypoczynku zimowego i letniego. Pobyt na szczycie Gubałówki gwarantuje niepowtarzalne wrażenia z podziwiania przepięknej panoramy *Tatr oraz Zakopanego. Na dawnych fotografiach widać mnóstwo odpoczywających turystów na leżakach na tarasie widokowym. Od czerwcowego weekendu leżaki zostaną tam na dłużej. Jako że kolej w okresie letnim kursuje do godz. 21:30, miejsce to warto odwiedzić również wieczorną porą kiedy to można podziwiać Zakopane nocą.

Slot

Kolejka liniowo-terenowa funkcjonuje od 1938 roku, została zmodernizowana w 2001 roku, dziś będąc najnowocześniejszą kolejką w Polsce. Przejazd wagonem z panoramicznymi oknami oraz dachem na odcinku 1298 m trwa jedynie 3,5 minuty i daje przedsmak tego, co można podziwiać na szczycie góry. W ciągu godziny z kolejki może skorzystać nawet 2 tys. osób. Warto wcześniej kupić bilet w systemie przedsprzedaży online. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.pkl.pl i postępować zgodnie z instrukcją. Ceny biletów wahają się od 12 zł (bilety ulgowe) do 20 zł (bilety normalne), w zależności od wyboru trasy przejazdu: w obie strony góra-dół, tylko góra lub tylko dół.

*Program „Otwarcie lata na Gubałówce *

Piątek 20.06.2014
12:00 – Rozpoczęcie (konkursy, zabawy, pokazy)
13:00 - Pokaz Capoeiry – tanecznej sztuki walki
13:20 – Aerobik dla dzieci
14:00 – Teatrzyk dla dzieci: „Przygody Janka i złej czarownicy”
15:00 – Pokaz Capoeiry – tanecznej sztuki walki
15:30 – ZUMBA SHOW pokaz oraz wspólne tańczenie Zumby
16:20 – Pokaz sokolnictwa
17:00 – Pokaz Capoeiry – tanecznej sztuki walki
19:00 Występ zespołu GRONICKI

*Sobota 21.06.2014 *
12:00 – Rozpoczęcie (konkursy, zabawy, pokazy)
13:00 - Pokaz Capoeiry – tanecznej sztuki walki
13:20 – Aerobik dla dzieci
14:00 – Teatrzyk dla dzieci: - „Kłamstwa kozy”
15:00 – Pokaz Capoeiry – tanecznej sztuki walki
15:30 – ZUMBA SHOW pokaz oraz wspólne tańczenie Zumby
16:20 – Pokaz sokolnictwa
17:00 – Pokaz Capoeiry – tanecznej sztuki walki
17:25 – Występ młodzieżowego zespołu regionalnego „Klimki”
19:00 – Występ zespołu FUTURE FOLK
Następnie After Party z zespołem oraz koncert Future Folk w „Dworcu Tatrzańskim”

Atrakcje dodatkowe: GRATIS
Malowanie twarzy, Balonowe zoo, Wata Cukrowa, Warsztaty Capoeiry, Iluzjonista - iluzja bezpośrednia wśród odwiedzających Gubałówkę, Ścianka wspinaczkowa

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot