Trwa ładowanie...
d321yjr

Piękna pani kapitan za sterami Boeinga 777

Ma 30 lat i jest najmłodszą na świecie kobietą kapitanem za sterami Boeinga 777. Anny Divya o takiej pracy marzyła od dziecka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piękna pani kapitan za sterami Boeinga 777
(twitter.com)
d321yjr

Kobieta urodziła się w Pathankot w Indiach. Choć jej rodzina borykała się z problemami finansowymi, to nie oszczędzali pieniędzy na jej edukację. Dzięki temu nauczyła się m.in. języka angielskiego i mogła zapisać się do szkoły lotniczej w Uttar Pradesh już jako nastolatka.

   Facebook.com

Swoją przygodę z lataniem zaczęła w wieku 17 lat, a dwa lata później zdobyła licencję i dostała pracę w Air India. W tym czasie po raz pierwszy w życiu wyjechała za granicę - do Hiszpanii.
Słyszałeś o przełomowej technologii sił powietrznych USA?

W wieku 21 lat została wysłana na szkolenie do Londynu i tam rozpoczęła się jej przygoda za sterami Boeinga 777. Dwusilnikowy szerokokadłubowy samolot pasażerski to największy na świecie samolot dwusilnikowy, a jego pilotowanie to nie lada osiągnięcie. – To odmieniło moje życie – mówi Anny, która teraz stała się dowódcą tej gigantycznej maszyny.

   airindia.in

Co ciekawe, w Indiach odsetek kobiet za sterami samolotów wynosi 15 proc., podczas gdy w innych krajach jest to ok. 5 proc.

d321yjr

Podziel się opinią

Share

d321yjr

d321yjr