Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Plaża była inna niż na zdjęciach. Sąd wydał bezprecedensowy wyrok

Niemiecki sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek pary, która była rozczarowana czystością plaży i morza w czasie swoich wakacji w Dominikanie. Otrzymają zwrot 20 proc. kosztu wycieczki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plaże na Dominikanie są przepiękne, ale czasem pojawiają się na nich różne zanieczyszczenia
Plaże na Dominikanie są przepiękne, ale czasem pojawiają się na nich różne zanieczyszczenia (123RF, Fot: pashapixel)

Choć biuro podróży odrzuciło reklamację pary turystów, to sąd był innego zdania. "Jeśli plaża i morze są brudne, i nie przypominają widoku zaprezentowanego w katalogu, klient ma prawo złożyć reklamację i domagać się obniżenia ceny wyjazdu" – uznał niemiecki sąd.

Nie podobała im się plaża - złożyli reklamację

Jak podaje "Radio Zet", turyści wykupili zorganizowaną wycieczkę na Dominikanę z niemieckim biurem podróży. Zgodnie z tym, co zobaczyli w katalogu i na zdjęciach w sieci, spodziewali się szerokiej, białej plaży, przy której miał stać pięciogwiazdkowy hotel. Po przybyciu na miejsce okazało się, że plaża i morze były przez cały ich pobyt zanieczyszczone algami, przez co nie dało się kąpać i uprawiać sportów wodnych. Rozczarowani urlopowicze złożyli więc reklamację w biurze podróży, w którym wykupili swoją wycieczkę.

Niemiecki touroperator negatywne rozpatrzył wniosek, tłumacząc, że nie ma wpływu na czystość morza i plaży, i odpowiada wyłącznie za hotel. Sprawa trafiła jednak do sądu. Ten stanął po stronie klientów i wydał bezprecedensowy wyrok.

Sąd stanął po stronie klientów

Niemiecki sąd stwierdził, że choć faktycznie organizator wycieczek nie odpowiada za teren poza obiektem hotelowym, to jednak reklamował to miejsce pięknym odcinkiem wybrzeża, co jest niedotrzymaniem jakości usług. Uznano to za "nieprawidłową realizację usługi turystycznej" – przytacza uzasadnienie wyroku niemiecki portal FVW.

Slot

Biuro podróży ma teraz zwrócić turystom 20 proc. ceny wycieczki.

Źródło: Radio Zet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

W Najlepszym Towarzystwie… dobrze się podróżuje! odc. 5

Podziel się opinią

Share
Slot