Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
deska sup
Artykuł Sponsorowany
04-08-2023 09:35

Podręcznik "Jak pływać na desce SUP" i film o wygięciu pióra wiosła

Choć o wiośle myśli się zdecydowanie rzadziej niż o desce SUP, to jednak pełni ono bardzo ważną funkcję. Wiosło jest kluczem do napędzania deski i nadawania jej kierunku. Bez niego deska może jedynie dryfować. Równie istotną kwestią jest dobór odpowiedniego rozmiaru pióra. Na co więc zwrócić szczególną uwagę zaczynając swoją przygodę z pływaniem na desce SUP?

Materiał sponsorowany przez Stowarzyszenie "Orłowo przy plaży"
 Źródło: materiały partnera
denjp7n
denjp7n

Trzeba wiedzieć, że nie każde wiosło do SUP-owania będzie odpowiednie. SUP wymaga posiadania wiosła z wygiętym piórem. Wiosła takie różnią się materiałem wykonania czy wielkością pióra, a każdy z tych parametrów ma znaczenie dla komfortu pływania i możliwości, jakie daje pływanie na desce SUP.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

W kolejnym odcinku praktycznego podręcznika do nauki pływania na desce SUP skupimy się na kwestii rozmiaru i powodu wygięcia pióra wiosła. Głównym celem wygięcia pióra jest zapewnienie odpowiedniego kąta natarcia pióra w wodzie podczas ruchu wiosła. Aby to osiągnąć, należy skierować wygięta stronę pióra wiosła, w stronę dziobu. Poniżej możesz obejrzeć szczegółowy instruktaż:

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Gdynia SUPer Miasto – SUP BAZA: Wygięcie pióra [Podręcznik do nauki pływania - ODCINEK 6]

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Co zatem należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego pióra?

denjp7n

- Mniejsze pióra generują mniejszą moc i są zalecane do dalszych spokojnych wycieczek, kiedy nie zależy nam na dużej prędkości, a bardziej na zachowaniu przez dłuższy czas siły.

- Większe pióra przypadną do gustu SUP-surferom preferującym większą moc, co szczególnie przydaje się na falach, gdy musimy szybko i dynamicznie rozpędzić deskę.

Gdynia SUPer Miasto

Cykl "Gdynia SUPer Miasto" stanowi jedyny taki w Polsce, interaktywny podręcznik do nauki pływania na desce SUP. Praktyczny przewodnik po tej stosunkowo nowej dyscyplinie sportu jest nie tylko kompendium wiedzy, ale i ukazuje wyjątkowe walory Gdyni Orłowa – malowniczy klif, piaszczystą plażę, czystą wodę, łagodne zejścia – co stanowi idealne warunki do aktywnego SUP-owania. To właśnie w Orłowie znajduje się SUP Baza, którą prowadzi Stowarzyszenie "Orłowo przy plaży". W Bazie (przy wejściu na plażę nr 18) można wypożyczyć niezbędny sprzęt, a także nauczyć się wiosłować na stojąco pod okiem profesjonalnego instruktora.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Cała seria z cyklu Gdynia SUPer Miasto składa się z 9 odcinków, a każdy z nich będzie przybliżał inną tematykę dotyczącą nauki pływania na SUP-ach. Nowe odcinki będą publikowane co każdy piątek na stronie Gdynia.pl oraz oficjalnym kanale Gdyni na YouTube:https://www.youtube.com/@umgdynia

denjp7n

SUP BAZA "OSUP BAZA "Orłowo przy plaży" to przede wszystkim szkoła.

Szkolenie z prawidłowej techniki wiosłowania na stojąco na desce SUP jest naszym głównym celem i dlatego stworzyliśmy podręcznik "Jak pływać na desce SUP", który wkrótce trafi do księgarń.

W książce znajdziesz kody QR, które po zeskanowaniu przeniosą Cię do filmu instruktażowego/lekcji wideo.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Zapoznaj się z przykładowymi pytaniami, na które znajdziesz odpowiedzi w naszym podręczniku.

denjp7n

‣ Od czego zacząć pływanie na desce SUP?

‣ Jaka deska będzie dla ciebie odpowiednia?

‣ Czym jest leash, a czym fin, o czym w związku z nimi warto pamiętać?

‣ Jaki jest prawidłowy chwyt i wysokość wiosła?

Gdzie i dlaczego stanąć na desce?

‣ Jak się powinno utrzymywać równowagę?

‣ Jaka powinna być pozycja i postawa ciała?

‣ Jaka technika wiosłowania jest prawidłowa?

denjp7n

‣ Ile jest faz wiosłowania na stojąco i na czym one polegają?

Nasz podręcznik o SUPie będzie skierowany zarówno dla początkujących, jak i średnio zaawansowanych. Mamy odpowiednią wiedzę, doświadczenie i chcemy się nimi z Tobą podzielić!

Pamiętaj – zawsze przed pływaniem na desce SUP sprawdzaj warunki atmosferyczne. Nie kieruj się brawurą, lecz rozsądkiem! Szczególnie na morzu mierz siły na zamiary!

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Śledź nasze strony:

denjp7n

dowiesz się więcej o podręczniku:

SUP BAZA "Orłowo przy plaży"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Materiał sponsorowany przez Stowarzyszenie "Orłowo przy plaży"
denjp7n

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
denjp7n