Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Weekend
Poza miastem
Z dziećmi
Aktywnie
Porady
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Portal, który pozwala zniknąć z map

Google Street View jest cudowną aplikacją, która pozwala sprawdzić adres, pod jaki należy zamówić pizzę (wbrew pozorom nie jest to aż tak abstrakcyjny przykład jak by się na pierwszy rzut oka wydawało). Ale dzięki tego typu usługom każdy może dowiedzieć się o nas rzeczy, którymi niekoniecznie chcielibyśmy się dzielić tak łatwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Portal, który pozwala zniknąć z map
(gizmodo.pl/materiały prasowe)

Na przykład właściciele nieruchomości. Nie zawsze wskazanej jest by każdy, z dowolnego miejsca na Ziemi, mógł sprawdzić jak wygląda nasz dom. Nie każdy musi wiedzieć, że nie mamy krat w oknach, a obok posesji znajduje się wygodny zaułek, w którym można wygodnie ukryć półciężarówkę. Ale nie tylko obawiający się włamania właściciele domów mogą nie chcieć by zdjęcia ich własności znalazły się w Sieci, są ludzie, którzy dla zasady chcą mieć z nią jak najmniej wspólnego.

Dla nich Google, Microsoft, Nokia oraz kilka innych firm powołały organizację prowadzącą portal, dzięki któremu można usunąć swoje domy czy tablice rejestracyjne z wielu usług oferujących mapy, włącznie z Google Street View i Nokia Maps. Użytkownicy mogą zgłaszać swoje zastrzeżenia a firmy zamażą kwestionowaną treść.

Niestety organizacja ta nazywa się Verein Selbstregulierung Informationswirtschaft (Zrzeszenie na rzecz samoregulacji w IT) i, jak można się tego domyślić, działa w Niemczech.

Debiut Street View, który miał miejsce w Niemczech dwa lata temu, odbył się w atmosferze obaw o prywatność, które spowodowały to, że niektóre budynki w niemieckim Street View od dwóch lat są zamazane. Firmy wchodzące w skład zrzeszenia mają nadzieję, że dzięki współpracy, uda się uniknąć wprowadzenia w RFN bardziej restrykcyjnych praw dotyczących prywatności, które mogłyby uniemożliwić rozwój tego typu usług na terenie Niemiec.

Wydanie internetowe: www.gizmodo.pl

Podziel się opinią

Share
Slot