Trwa ładowanie...
ycipk-1mns9h

Prasa ostrzega: ostrożnie na portugalskich plażach

Ta informacja powinna zainteresować wszystkie osoby planujące spędzić nadchodzące wakacje w Portugalii. W tym roku na tamtejszych plażach należy być wyjątkowo ostrożnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prasa ostrzega: ostrożnie na portugalskich plażach
(© Fernando Batista - Fotolia.com)
ycipk-1mns9h

Portugalski dziennik Diario de Noticias przypomina, że miniona zima była wyjątkowo wietrzna i obfitowała w silne sztormy, które gwałtownie zmieniły kształt linii brzegowej. Eksperci alarmują, że w związku z tym w sezonie letnim może się pojawiać wiele niebezpiecznych prądów strugowych, nie bez przyczyny nazywanych też prądami wciągającymi. To *groźne zjawisko *powstające w miejscu załamywania się fal odpowiada za wiele - a według niektórych opracowań nawet za większość - akcji ratunkowych i utonięć.

Dziennik ostrzega, że nadchodzące wakacje mogą być jednym z najbardziej niebezpiecznych sezonów letnich w historii. W związku z tym wśród służb odpowiedzialnych za ochronę letników na portugalskich plażach będzie w tym roku obowiązywać najwyższy stopień mobilizacji - czytamy w Diario de Noticias.

Długość wybrzeża Portugalii *wynosi w sumie 2700 km (z wyspami), czyli dwa razy więcej niż granica lądowa. W rezultacie co roku przybywają tu tłumnie fani złotego piasku i sportów wodnych, którzy mają do dyspozycji urozmaicone wybrzeże oraz 850 km plaż. Ich czystość gwarantuje Niebieska Flaga (Blue Flag), ekologiczne oznaczenie przyznane aż 275 kąpieliskom oraz 15 przystaniom jachtowym w *Portugalii.

ycipk-1mns9h

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adriana Bąkowska, Lizbona/kawo

Polub WP Turystyka
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1mns9h

ycipk-1mns9h
ycipk-1mns9h