Trwa ładowanie...
szczawnica
23-02-2011 12:52

Przedostatnie eliminacje do Winter Cup za nami!

Przedostatnie eliminacje z serii Akademickiego Pucharu Polski Winter Cup 2010/2011 odbyły się w dniu 18.02.2011 na stoku Palenica w Szczawnicy.

Przedostatnie eliminacje do Winter Cup za nami!Fot: informacja prasowa AZS Winter Cup
d2m81qy
d2m81qy

Pomimo tego, iż był to okres ferii zimowych na uczelniach wyższych frekwencja okazała się dość wysoka. Na starcie zawodów stanęło 28 kobiet oraz 57 mężczyzn, czyli łącznie 85 zawodników. Na twarzy każdego z nich malowała się ogromna chęć rywalizacji i wiara w zwycięstwo. Pomóc w tym miał dobrze przygotowany stok oraz nietypowa dla tego miesiąca wiosenna pogoda, która zagrzewała do walki.

Rywalizację na Palenicy otworzył slalom gigant kobiet, w którym po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Karolina Klimek z AWF Kraków. Drugie miejsce przypadło Katarzynie Leszczyńskiej z warszawskiego ASP, natomiast najniższe miejsce na podium zajęła Urszula Horeczy z AWF Kraków. Identyczna sytuacja na podium miała miejsce po zakończeniu slalomu kobiet.

Podczas rywalizacji mężczyzn w slalomie gigancie nie było niespodzianki . Pierwsze miejsce w tej konkurencji przypadło Adamowi Wójtowi z PŚl Gliwice. Drugie miejsce zajął Habrat Mateusz z AWF Kraków natomiast trzecie Szczepanik Wojciech z AWF Katowice. Podczas slalomu na najwyższym stopniu podium stanął Habrat Mateusz. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Szczepanik. Potknięcie Adama Wójta w drugim przejeździe wykorzystał Karol Miśkowiec, który po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium.

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz gorąco zapraszamy na ostatnie eliminacje Winter Cup, które odbędą się na Mosornym Groniu w Zawoi 25.02.2011.

d2m81qy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2m81qy