Przemierzyli 300 km, żeby zobaczyć wspaniałą atrakcję. Rozczarowanie było wielkie
Nazwać to wielkim rozczarowaniem - to mało. Pewna para z Kuala Lumpur przejechała ponad 300 km, by zobaczyć atrakcję turystyczną, która zachwyciła starszych państwa. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że atrakcja nie istnieje.
Para seniorów z Kuala Lumpur wyruszyła w podróż do Perak, by skorzystać z nowej atrakcji turystycznej. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kolejka linowa, którą chcieli zobaczyć, nie istnieje. Wideo, które ich zmyliło, było dziełem sztucznej inteligencji.
"Na początku myślałam, ze żartują"
Pracownica hotelu, która poinformowała parę o oszustwie, opisała sytuację w mediach społecznościowych.
– Meldując się w hotelu zapytali, czy jeździłam kolejką linową w Kuak Hulu. Na początku myślałam, że żartują, gdy pytali o kolejkę linową – napisała. Para była przekonana, że wideo, które widzieli na Facebooku, jest prawdziwe.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Pociągiem do Chorwacji. Sprawdziliśmy, co czeka na miejscu
Film przedstawiał fikcyjny reportaż „TV Rakyat” o kolejce Kuak SkyRide, pokazując sceny z podróży nad lasami i górami oraz wywiady z turystami. Nawet kolejki do kas biletowych były częścią tej iluzji.
Początkowo para nie chciała uwierzyć pracownicy hotelu, twierdząc, że wideo musi być prawdziwe, skoro występuje w nim reporter. Dopiero po wyjaśnieniach zrozumieli, że nawet ludzie w filmie zostali wygenerowani przez AI.
Nie dajcie się zwieść sztucznej inteligencji
Urzędnik z dystryktu Baling, Yazlan Sunardie Che Yahaya, potwierdził, że taki projekt nie istnieje. Zaapelował do społeczeństwa, by nie dawać się zwieść cyfrowym treściom, które mogą wydawać się przekonujące.
Sprawa zyskała rozgłos do tego stopnia, że miejscowa policja wezwała do ostrożności wobec popularnych treści w internecie. Zastępca szefa policji dystryktu Baling, Ahmad Salimi Md Ali, również wezwał do weryfikacji treści online.
Źródło: Thevibes.com