Trwa ładowanie...
d1ige2e

Ranking miast 2019. Zobacz, które są najbardziej przyjazne do życia

Economist Intelligence Unit opublikowało listę najlepszych do życia miast. Pierwsze miejsce w rankingu zdobył Wiedeń. Na szarym końcu zestawienia znalazł się Damaszek, czyli stolica Syrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
1. miejsce w rankingu najlepszych miast do życia zajął Wiedeń
1. miejsce w rankingu najlepszych miast do życia zajął Wiedeń (Shutterstock.com)
d1ige2e

Wiedeń słynie ze wspaniałej architektury, ogromnej liczby miejsc związanych z kulturą, doskonałej infrastruktury, zieleni i kawiarni. Nie więc dziwnego, że został wybrany jako "najlepsze miasto do życia na świecie". Austriacka stolica już po raz drugi znalazła się na podium tego zestawienia, osiągając najwyższy wynik pod względem m.in. kultury, środowiska, edukacji, infrastruktury i opieki zdrowotnej.

Drugie miejsce w rankingu zajęło australijskie Melbourne, które dwa lata temu Wiedeń zepchnął z pierwszej pozycji. W pierwszej piątce znalazły się też: Sydney (Australia), Osaka (Japonia) i Calgary (Kanada).

d1ige2e

Choć w pierwszej dziesiątce dominowały właśnie Australia, Kanada i Japonia, to Europa osiągnęła całkiem dobre wyniki. 8 z 20 topowych miast znajduje się w Europie. Na 8. miejscu znalazła się Kopenhaga, a Zurych, Frankfurt i Genewa zajmują kolejno 11., 12., i 14. miejsca.

Pierwsze miejsce w rankingu najmniej nadających się do życia miast zajął Damaszek w Syrii. Na 2. i 3. miejscu w tej kategorii znajdują się kolejno Lagos w Nigerii i Dhaka w Bangladeszu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Egzotyczne podróże. Są tańsze niż się wielu wydaje

d1ige2e

Podziel się opinią

Share
d1ige2e
d1ige2e