Trwa ładowanie...

Ras Al-Chajma – najpiękniejszy z emiratów ZEA

Zjednoczone Emiraty Arabskie to od kilku lat modny kierunek urlopowy. Choć największą popularnością cieszy się Dubaj, kraj składa się też z sześciu innych emiratów, które również mają turystom wiele do zaoferowania. Za najpiękniejszy z nich uznaje się Ras al-Chajma, położony w północno-wschodniej części kraju, przy granicy z Omanem. To dobra propozycja na jesienny urlop - dotrzemy tu samolotem bezpośrednio z Polski, a dzięki ofertom last minute za wypoczynek zapłacimy mniej niż w sezonie letnim.

Share
Ras Al-Chajma – najpiękniejszy z emiratów ZEA
Źródło: Kiev.Victor / Shutterstock.com
d3fbtss

Stolica regionu o tej samej nazwie oddalona jest o ok. 110 km od Dubaju i ok. 30 km od Al Jazirah Al Hamra, opuszczonego portu poławiaczy pereł z początku XX w. To idealne miejsce na wypoczynek, usytuowane nad wybrzeżem Zatoki Perskiej, które posiada wiele piaszczystych plaż. Miasto położone jest w pobliżu góry Dżabal Jibir, będącej najwyższym szczytem w kraju (1517 m n.p.m.).

Znajdziemy tu też wspaniałe ogrody palmowe czy pustynię pokrytą czerwonym piaskiem. Turyści najczęściej wybierają się na nią rano, by móc podziwiać wschód słońca. Podczas pobytu w Ras al-Chajma nie można pominąć zwiedzania fortów i starego miasta. Najsłynniejsza plaża to Banyan Tree.

Dzięki możliwościom uprawiania sportów wodnych czy trasom rowerowym w pobliżu gór, miłośnicy aktywnego wypoczynku także znajdują tu coś dla siebie. Jeśli ktoś preferuje błogi relaks, może udać się do jednego z licznych ośrodków _ spa _ lub skosztować lokalnej kuchni.

d3fbtss

Słoneczna pogoda utrzymuje się tu przez większą część roku. Średnia temperatura powietrza w październiku wynosi ok. 37 st. C, w listopadzie 31 st. C, a w grudniu 27 st. C. Opady deszczu są rzadkością, a woda w Zatoce Perskiej przez większą część roku ma co najmniej 25 st. C.

Do Ras al-Chajma najłatwiej dostać się samolotem. Na lokalne lotnisko latają m.in. linie Emirates. Jest też możliwość dotarcia z położonego blisko Omanu. Polacy od marca 2014 r. nie potrzebują wizy na wjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Paszport przed wjazdem musi być ważny min. 6 miesięcy. Szczepienia nie są obowiązkowe. *Za tygodniowe wakacje pod koniec września w hotelu czterogwiazdkowym ze śniadaniami i wylotem z Polski, zapłacimy od ok. 2400 zł. *
wg/ir

d3fbtss

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fbtss
d3fbtss