Trwa ładowanie...
13-12-2013 12:23

Ruszył MultiPASS – polski „superkarnet” narciarski

Od 13 grudnia 2013 roku można kupić MultiPASS, czyli uniwersalny karnet narciarski, który pozwoli na szusowanie aż w 53 ośrodkach w całej Polsce. Ten pilotażowy projekt wpisuje się w światowe tendencje do łączenia się pojedynczych stacji w regiony narciarskie. Idzie nawet o krok dalej, zmierzając do maksymalnego uproszczenia zakupu karnetu narciarskiego.

Ruszył MultiPASS – polski „superkarnet” narciarskiFot: MultiPASS informacja prasowa
d1napcy
d1napcy

Kartę MultiPASS można zamówić przez internet. Wystarczy ją następnie odbić na bramce przy wyciągu. Od tego momentu z naszego konta odliczona zostanie suma odpowiadająca jednemu dniu jazdy (7 godzin). W pilotażowej serii 1200 kart, 5-dniowy skipass będzie kosztował 300 zł. Gdy wykorzystamy wszystko co mamy na koncie, możemy doładować kartę za pośrednictwem portalu e-skipass.pl lub darmowej aplikacji mobilnej SKIraport.pl. Portal umożliwia podejrzenie tego, co w danej chwili dzieje się na stoku poprzez kamerki online. Natomiast aplikacja pozwala na sprawdzenie liczby otwartych tras, pogody, pokrywy śnieżnej czy opinii innych użytkowników.

Karnet obejmie swoim zasięgiem 53 ośrodki narciarskie w całej Polsce. Trwają rozmowy z kolejnymi. – Połączenie ofert ośrodków to nie taka prosta sprawa, tym bardziej na tak szeroką skalę – twierdzi Arkadiusz Kitkowski z Czarnej Góry, twórca wspólnych karnetów SudetySKI i Ski Regionu Śnieżnik. W Polsce funkcjonuje ok. 250 ośrodków narciarskich. Od 3 lat coraz częściej łączą się one w regiony, oferując jeden wspólny karnet. W ten sposób powstały Wiślański Skipass, SudetySKI, Ski Region Śnieżnik czy BeskidSki. – Wspólny karnet to wiele korzyści, zarówno dla narciarzy, jak i dla ośrodków – mówi Arkadiusz Kitkowski. – Połączone siły pozwalają nam na ograniczenie niektórych kosztów, które wcześniej każdy z nas ponosił osobno, a także na kumulację budżetów marketingowych, dzięki czemu łatwiej nam się przebić z informacjami – dodaje kierownik Czarnej Góry. Jeden karnet dla wszystkich ośrodków w kraju ma szansę na
podniesienie atrakcyjności polskich gór, a więc całej narciarskiej oferty naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Pierwsza, pilotażowa partia 200 kart została oddana do sprzedaży 13 grudnia. Początkowo, będzie można nabyć je jedynie za pośrednictwem strony internetowej e-skipass.pl. Kolejna pula 1000 kart dostępna będzie w styczniu, już za pośrednictwem aplikacji SKIraport.pl.

Projekt wyznacza nowy sposób myślenia karnetach narciarskich. Jedna prepaidowa karta umożliwiająca już teraz szusowanie w większości najważniejszych ośrodków narciarskich w Polsce jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby dzisiejszych narciarzy.

d1napcy

– Współczesne społeczeństwo dąży do upraszania wszystkiego co możliwe i ograniczania zalewu niepotrzebnych danych, których przyswajamy codziennie więcej niż człowiek średniowiecza przez całe życie. Multipass wpisuje się w te trendy – mówi Adam Bral, twórca MultiPASSu. – Staramy się dać narciarzom i snowboardzistom jedną kartę, która umożliwi im szusowanie wszędzie, gdzie i kiedy tylko mają na to ochotę. Wystarczy naładować ją za pomocą komputera lub telefonu i bramki przy wyciągach staną przed nami otworem – przekonuje pomysłodawca.

d1napcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1napcy