Trwa ładowanie...
16-10-2009 12:36

Samnaun - szwajcarska perełka

Szwajcaria: kraina majestatycznych gór, rozpływającej się w ustach czekolady, banków, którym można zaufać, serowych founde oraz najprawdopodobniej najczystsze państwo w Europie. Od kilkudziesięciu lat dolina Samnaun wyróżnia się spośród pozostałych regionów Szwajcarii swoją rozbudowaną infrastrukturą, licznymi wyciągami, dobrze naśnieżonymi stokami oraz doskonale przygotowanymi szlakami wędrownymi. Ten niewielki kurort położony u zbiegu trzech państw ─ Szwajcarii, Austrii i Włoch to jednocześnie największy region narciarski i snowboardowy we Wschodnich Alpach.

Samnaun - szwajcarska perełkaFot: www.swiss-image.ch
d29i5c1
d29i5c1

Samnaun oferuje 235 km tras zjazdowych biegnących przez liczne stoki położone na wysokości 1700-2900 metrów n.p.m. Silvretta Arena Samnaun/Ischgl to największy kompleks narciarski w Alpach Wschodnich z 38 km tras niebieskich (łatwych), 132 km czerwonych (średnich) i 45 km czarnych (trudnych) oraz 20 km ścieżek do biegów narciarskich. Dzięki temu nawet narciarze, którzy spędzają w dolinie więcej niż tydzień nie będą się tu nudzić. Jeden karnet upoważnia do korzystania z 40 nowoczesnych wyciągów narciarskich, które są w stanie przewieźć 80 000 osób na godzinę. To właśnie w Samnaun uruchomiono pierwszą na świecie piętrową kolejką linową, która jednorazowo zabiera do kompleksu Silvretta ok. 180 osób.

CLAUWAU – Mistrzostwa Świata Świętych Mikołajów
Ostatnio największą atrakcją regionu jest CLAUWAU - Mistrzostwa Świata Świętych Mikołajów w Samnaun. Na Biegunie Północnym w domu Świętego Mikołaja trwają już gorączkowe przygotowania do eliminacji dziewiątej edycji zawodów. Drużyny Świętych Mikołajów ćwiczą rzut kulą śnieżną, jazdę na sankach, wspinaczkę na komin oraz inne dyscypliny, w których będą rywalizować podczas zawodów. Dziewiąte Mistrzostwa CLAUWAU odbędą się 27-28 listopada 2009 roku. Przez dwa dni pod czujnym okiem jury Święci Mikołajowie będą zmagać się z zadaniami konkursowymi, a najlepszy zawodnik zostanie wyróżniony tytułem Santa Claus World Champion.

*SAMNAUN EVENT NIGHT – zakupy w strefie wolnocłowej, mnóstwo dobrej zabawy, pokazy narciarskie. *
W nadchodzącym sezonie zimowym tradycyjne pokazy sportów zimowych na stokach Musellahang przyjmą nową formę o nazwie Samnaun Event Night. Podczas tego wydarzenia do godziny 20.30 będzie można skorzystać z zakupów w strefie wolnocłowej w Samnaun, a później rozkoszować się urokliwą atmosferą gór przy ognisku i grzanym winie. Między 18 a 21 na stokach Musellhang dorośli i dzieci będą mogli wypróbować różnego rodzaju sprzęt zimowy, między innymi Zipfybob’y oraz Skifox’y, a także przejechać się na skuterze śnieżnym. Finał Samnaun Event Night rozpocznie się o godzinie 21.00 zapierającym dech w piersiach pokazem wyczynów narciarskich, po którym będzie można udać się na imprezę do lokalnych restauracji i barów.

ZIPFYBOB – dobra zabawa dla całej rodziny
W sezonie zimowym 2009/10 po raz pierwszy w ofercie Samnaun znajdzie się zjazd na Zipfybob’ie- specjalnym, lekkim urządzeniu z trzonkiem, zrobionym z tworzywa sztucznego. Zipfybob jest idealny zarówno dla dzieci jak i dorosłych, sprawdza się również podczas zawodów. 12 grudnia 2009 r. na stokach Alp Trider Sattel odbędzie się pierwszy wyścig Zi-One Zipfybob Downhill Race. Natomiast w dniach 22-24 stycznia 2010 roku będą miały miejsce Zi-One Zipfybob Fun Days razem z Mistrzostwami Świata i wyborem Mistrza Szwajcarii w jeździe na Zipfybob’ie oraz specjalnymi wyścigami dla dzieci i całych rodzin. Organizatorzy planują przygotowanie specjalnej trasy zjazdowej przystosowanej do Zipfybob’ów na stokach góry Musellhang a także zapraszają całe rodziny na imprezę Samnaun Event Night.

d29i5c1

Wszystko dla rodzin
Najrozmaitsze udogodnienia dla rodzin zapewniają doskonały wypoczynek zarówno rodzicom jak też ich pociechom. Specjalnie wykwalifikowani instruktorzy z obydwu szkółek narciarskich w Samnaun zapewniają profesjonalne usługi, włączając dowożenie dzieci z i do miejsca zakwaterowania. Dla najmłodszych stworzono specjalne centrum opieki, umiejscowione w samym sercu regionu narciarskiego tak by rodzice mogli odwiedzać swoje pociechy w ciągu dnia. We wszystkich restauracjach w regionie oferowane są specjalne dania dla dzieci. Również ceny w Samnaun są przyjazne rodzinie. Wiek, do którego dzieciom przysługuje ulgowy karnet został podniesiony do 16 roku życia, zaś dzieci w wieku do lat 7 mogą jeździć za darmo (jeśli obydwoje rodziców wykupi karnety dla siebie). Jeśli tylko jeden rodzic jeździ na nartach, to kupując ski passy dla siebie i dwójki dzieci, dostanie darmowe karnety dla pozostałych pociech.

Wydarzenia

 • 27.11.2009 - Inauguracja sezonu w regionie Silvretta Arena Samnaun/Ischgl
 • 27-28.11.2009 - Pierwsza impreza w sezonie zimowym: IX Mistrzostwa Świata CLAU WAU
 • 12.12.2009 - Pierwszy wyścig Zi-One Zipfybob Downhill na stokach Alp Trider Sattel
 • 24.12.2009 - Przyjęcie bożonarodzeniowe
 • 31.12.2009 - Przyjęcie noworoczne/sylwestrowe
 • 11-15.01.2010 - Figures in White – festiwal rzeźb śniegowych
 • 15.01.2010 - Synchro Ski World Cup na stokach Musellahang
 • 22-24.01.2010 - Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Szwajcarii Zi-One Zipfybob, Wyścig Rodzinny
 • 14.02.2010 - Przyjęcie walentynkowe
 • 04.04.2010 - Koncert wielkanocny Top of the Mountain na hali Idalp (austriackie centrum Silvretta Arena)
 • 24-25.01.2010 - VIII Międzynarodowy Wyścig dla Dzieci Silvretta Schüler Cup
 • 25.04.2010 - XXII Międzynarodowy Wiosenny Snow Festival z koncertem pod gołym niebem na stoku w centrum narciarskim Alp Trida
d29i5c1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29i5c1