Trwa ładowanie...
07-12-2010 12:44

Saneczkowy raj

Dolina Stubai to raj dla miłośników sanek. Znajduje się tu ok. 60 kilometrów naturalnych torów saneczkarskich, na których swoje pierwsze kroki stawiały prawdziwe gwiazdy tego sportu, takie jak wielokrotny mistrz świata Markus Prock.

Saneczkowy rajFot: stubai.at
d4hrr3r
d4hrr3r

Markus Prock jest zwolennikiem tradycyjnego saneczkarstwa, uprawianego z wykorzystaniem naturalnych torów saneczkarskich. W Dolinie Stubai jest ich pod dostatkiem.

Pasjonaci tej dyscypliny sportu mają tu do wyboru jedenaście torów. Na dotarcie do każdego z nich trzeba poświęcić od dwóch do trzech godzin, ale warto - po wysiłku czeka nagroda – zjazd do doliny. Z torów można korzystać przez cały tydzień. W czwartkowe noce dostępny jest również uwielbiany przez saneczkarzy stok the Schlicker Alm.

Łaskawym okiem na sanki spoglądają także czasem narciarze i snowboardziści, którzy przyjeżdżają do doliny na urlop zimowy. Z torów saneczkarskich korzystają zazwyczaj rodziny, a przy gorszej pogodzie – każdy, kto ma ochotę i zapas sił.

Miejscowi masowo ustawiają się w kolejce do torów saneczkarskich w czasie Nowego Roku. Ci, dla których jednorazowe wyjście na sanki to za mało, mogą zdecydować się na udział w organizowanych raz w miesiącu zjazdach w świetle.

d4hrr3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hrr3r